Futball: Olimpia győzelem Biharszentandráson

2023.10.29 - 17:55
Megtört a jég: hat nyeretlen mérkőzés után győzött a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata, miután a Liga 3 visszavágóinak első fordulójában, Biharszentandráson 2–1-re verte a házigazda Crișul csapatát.

Cosmin Iuhas edző kockáztatott és néhány módosítást eszközölt a kezdő tizenegyben a Crişl-lal való mérkőzés előtt.
Így került a hálóőr pozícióba Eduard Berbeacă, aki közel fél év kihagyás után tért vissza az Olimpia VSK kapujába. Sajnos ez a változtatás nem vált be, mivel a fiatal hálóőr volt az aki hibázott a házigazdák találatánál. Az 5. percben Ioan Hora laposan eresztett meg egy szabadrúgást a bal oldalról, a labda a kétszemélyes védőfal mellett pontosan betalált a rövid sarokra, a rosszul helyezkedő Berbeacă már csak a hálóból tudta kikaparni ki a labdát (1–0).
A félidő felénél a kapusunknak még volt egy hibája, amelyből Hora kettőre növelhette volna a csapata előnyét: egy középre, gyengén küldött mentés után a bihariak rutinos játékosa nem találta el jól a labdát, habár a kapu üresen maradt.
A legényeink viszont átvették az irányítást, és egyre nagyobb nyomás alá helyzeték az ellenfél kapuját, így még a szünet előtt sikerült egyenlíteni egy szépségdíjas góllal: Viorel Chinde bal oldali passzára a rövidsarokra érkező Moussa Samake sarkazott a kapuba (1–1).
Iuhas kapust cserélt a szünetben, így visszatért a pályára Denis Moldovan, aki pénteken ünnepelte születésnapját.

Sikerült betalálni

A második félidőben többnyire középen zajlott a harc, kevés helyzet alakult ki az ellenfél kapuja előtt. Viszont a csapatunknak így is sikerült betalálni, és megfordítani az állást: a bihari védelem nem tudott felszabadítani, és a kipattanóra érkező Chinde kilőtte az ellenfél kapujának hosszú sarkát, amivel már az Olimpia VSK-nál volt az előny (1–2).
Az utolsó húsz percben a Crişul megrohamozta a szatmári térfelet, viszont a Moldovan által vezényelt védelem hibátlanul teljesített.
Egy megdolgozott siker volt a szombati, amivel az Olimpia VSK egy pontra megközelítette a második helyen tanyázó Félixfürdői Lotus csapatát.
Jövő szombaton, november negyedikén otthon pályán játszik a szatmárnémeti Olimpia, a Kolozsvári Sănătatea lesz az ellenfél.

Cosmin Iuhas edző nyilatkozata a biharszentandrási meccs után:
„Ez egy nagyon fontos győzelem volt a számunkra. Túl sok idő telt el azóta, hogy megünnepelhettünk mi is három pontot. Egy nagyon nehéz idegenbeli mérkőzés volt, a második félidőben kicsit szenvedtünk, de sikerült begyűjteni a három pontot, ami remélem, hogy a mai naptól önbizalmat ad nekünk a hátra levő idei öt mérkőzésre, ugyanis újabb győzelmek kellenek, hogy a felső házba tartsuk magunkat. Gratulálok a srácoknak a mai és az egész heti teljesítményért. Nagyon nehéz héten vagyunk túl, amit igyekeztem valahogyan kezelni, és ennek a munkának ma beért a gyümölcse.”