Futball: nyert Lénárdfalván az Olimpia VSK

2024.07.28 - 10:30

A Lénárdfalván rendezett barátságos mérkőzésen nyert 3–2-re a Nagybányai Minaur ellen a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata.

A szatmárnémeti legénység Marius Hosu góljával szerzett vezetést, viszont a házigazdák egyenlíteni tudtak, így 1–1-es állásnál fordult a két csapat a második félidőre.
Természetesen, a szünetben mindkét oldalon sok volt a csere, a szatmári stáb a teljes keretet lecserélte a következő negyvenöt percre.

Andrei Zbona és Cosmin Zamfir találatai kettőre növelték az Oli előnyét, a máramarosiak ebből faragtak még egyet, így alakult ki a 2–3-as végeredmény.
Az Olimpia VSK együttesnek ez volt az ötödik nyári felkészülési mérkőzése, és a második győzelme. Emellett egy döntetlen és két vereség a mérlegen.

Hétfőtől edzőtáborba vonulnak a srácok, amit Szatmárnémetiben rendeznek, július 31-én szerdán pedig az első tétmeccset is lejátsszák fél hattól Nagykárolyban a Román Kupa-selejtező első fordulójában a Victoria VSK lesz az ellenfél.

Botos Sándor (Piri) csapatmenedzser nyilatkozata a lénádrfalvi meccs nyomán:
„Igyekeztem két azonos erősségű keretet felállítani ennek a mérkőzésnek a két félidejére. Csak a végeredménnyel lehetek elégedett, a teljesítménnyel már kevésbé. Voltak jó pillanatok a játékunkban, viszont ennél sokkal jobban kell koncentrálni, ha irányítás alatt akarjuk tartani a mérkőzést. Ha megértik mind, hogy ugyanolyan felelősséggel és odaadással kell védekezni is, mint a támadásban, akkor úgy gondolom, hogy megértettük egymást.
Az ellenfelünk tudott veszélyes helyzeteket is kialakítani, és kapott két gólt tőlünk ajándékba. Jó lenne, ha a jövőben nem osztanánk több ilyen ajándékot.
Még van időnk, kijavítani a hibáinkat, bízom a fiúkban, hogy a bajnokság kezdetéig javul majd a játékunk.”

BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉS:
Nagybányai CS Minaur – Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–3 (1–1)
Gólszrzők: Ciubancan, Sarosi, illetve Marius Hosu, Andrei Zbona, Cosmin Zamfir
Olimpia VSK, első félidő: Bogdan Miron – Bogdan Andras, Emanuel Negru, Csatári Márk, Cătălin Oanea, Abdul Diamande, Alin Văsălie, Viorel Chinde, Zsiga Ervin, Beniamin Dobie, Marius Hosu.
Olimpia VSK, második félidő: Patric Toderean – Remus Bratu, Florin Mureșan, Răzvan Prodan, Paul Copaci, Bogdan Săuțiut, Adrian Micaș, Andrei Zbona, Alex Militaru, Haralevicz Dániel, Cosmin Zamfir.

EDDIGI OLIMPIA MECCSEK:
Kisvárda Master Good II (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 0–0 (5–6, 11-es lövések után)
Cigánd SE (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 1–2
A szatmári gólok szerzői: Marius Hosu, Viorel Chinde
Kolozsvári Universitatea (Superliga) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 3–0
DEAC (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 1–0