Futball: Nagyot nyert az Oli Nagykárolyban

2024.08.01 - 09:28

Lehengerlő, 7–1-es győzelmet aratott a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata Nagykárolyban, a Victoria VSK együttese ellen, Román Kupa-selejtező első fordulójában.

A szatmárnémeti legénység edzőtáborban van ezekben a napokban, de erre a délutánra megszakították a programjukat, hogy lejátsszák ezt a mérkőzést. Fáradtan, de így is mezőnyfölényben játszottak egy lelkes alakulattal szemben.

Első félidő

Florin Mureșan már a hetedik percben vezetést szerzett a vendégeknek, majd a középkezdést követően Ianis Malinetescu öngólja növelte kettőre az előnyt (0–2).
Az első félidőben a hazaiak 11-esből szépítettek, miután Rareș Nyilvan értékesítette a szabálytalanságért megítélt büntetőt.
A szünet előtt, tovább növelték tovább az előnyünket a kék – sárga srácok, miután két percen belül a csapatkapitány Zsiga Ervin és bajtársa Andrei Zbona is betalált, így 4–1-es állásnál mentek pihenőre a csapatok.

Második félidő

A második félidőben Haralevicz Dániel is betalált (1–5), majd hét perccel a vége előtt Emanuel Negru kapáslövése akadt be, és módosította 6–1-re az állást.
A végeredményt Alexandru Hosu állította be, aki értékesítette a büntetőt, amit Alin Văsălie buktatása miatt ítélt meg a játékvezető (1–7).
Ezzel a július 31-ei győzelemmel az Olimpia VSK továbbjutott a Román Kupa következő körébe.

A selejtező 2. fordulójának a találkozóját augusztus 7-én rendezik, az ellenfelet a következő napokban jelenti be a román szövetség.

Botos Sándor, csapatmenedzser.
Botos Sándor (Piri) az Olimpia VSK csapatmenedzserének nyilatkozata:
„Edzőtáborban vagyunk, ahol napi két edzésünk van. Nem változtattam a felkészülési programon a mai meccsért, így nagyon fáradtan jöttek a srácok a meccsre, ami észlelhető volt a játékukon. Viszont nagyon elégedett vagyok a befektetett munkával.
Én szeretnék köszönetet mondani a nagykárolyiak vendéglátásáért, ugyanakkor sajnálom, hogy nem találkozhatunk a bajnokságban is.”

ROMÁN KUPA, 1. SELEJTEZŐFORDULÓ
Nagykárolyi Victoria VSK – Szatmárnémeti Olimpia VSK 1–7 (1–4)
Gólszerzők: Rareș Nyilvan 26., illetve Florin Mureșan 8., Ianis Malinetescu 9. (öngól), Zsiga Ervin 42., Andrei Zbona 43., Haralevicz Dániel 60., Emanuel Negru 83., Alexandru Hosu 85.
Olimpia VSK: Patric Toderean – Csatári Márk, Florin Mureșan (46., Emanuel Negru), Cătălin Oanea, Abdoul Diomande (46., Răzvan Prodan), Răzvan Săutiuț, Adrian Micaș, Cosmin Zamfir (46., Alexandru Hosu), Zsiga Ervin (46., Alin Văsălie), Andrei Zbona (46., Viorel Chinde), Haralevicz Dániel.