Futball: megérdemelt győzelem Biharszentandráson

2024.09.08 - 14:20

Az Olimpia VSK megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, így nyugodtabban készülhet a harmadik forduló meccsre, amit jövő szombaton játszik hazai pályán az újonc Diószeg ellen.

A labdarúgó Liga 3 második fordulójában megszületett a Szatmárnémeti Olimpia VSK csapatának első győzelme, miután szombat délután 2–0-ra győzött a Biharszentandrási Crişul otthonában.

(Fotók: SzOVSK)
A szatmári legények végig irányítottak, viszont Iulian Anca-Trip bravúros védéseinek, illetve a hazaiak szerencséjének köszönhetően (Viorel Chinde lövése a felső lécről pattant le) 0–0-s állásnál fordult a két csapat a második félidőre.

Második félidő

Az Olimpia VSK ugyanott folytatta a szünet után, ahol befejezte az első 45 perc után, és Domokos Dominik, illetve Marius Hosu már az első percekben veszélyeztette a hazaiak kapuját.
A 75. percben viszont megtört a jég, és Abdul Diomande remek betörése után jött a szatmáriak első gólja: a hátvéd keresztül gázolt a teljes bihari védelmen, majd laposan, erőből kapura rúgott, Anca-Trip csak lassítani tudott a labdán, amit a vonal előtt Hosu a kapuba vágott (0–1).
Chinde lövése ismét a kapufát találta el, majd újabb Anca-Trip bravúr után jött a második szatmári gól: Daniel Stan kaszálta el a 16-oson belül a kapura törő Chindét, amiért járt és meg lett adva a 11-es, a büntetőt pedig Zsiga Ervin értékesítette (0–2).

Az Olimpia VSK megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, így nyugodtabban készülhet a harmadik forduló meccsre, amit jövő szombaton játszik idehaza az újonc Diószeg ellen.

Botos Sándor (Piri) csapatmenedzser:
„Úgy gondolom, hogy egy jó ellenfél otthonában sikerült végig kontrollálni a mérkőzést. Sok jó helyzetet alakított ki a csapat, nagy része kimaradt, de örülök annak, hogy kettőt sikerült belőni. Örülök ennek a győzelemnek, mert úgy gondolom, hogy ennek a csapatnak kellett ez a pozitív élmény, és bele lendüljünk abba a játékba, amit szeretnénk elérni. Remélem, hogy ez a kezdet.”