Futball: legyőzte a sasokat az Oli!

2024.10.13 - 09:07

A Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata szombaton, a 7. forduló október 12-i, hazai mérkőzésén 2–0-ra verte az újonc Szamosújvárnémeti Vulturul együttest.

Idénybeli ötödik győzelmével ismét a második helyen áll a Liga 3 10-es csoportjának a táblázatában a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata: szombaton, a 7. forduló hazai mérkőzésén ugyanis 2–0-ra verte az újonc Szamosújvárnémeti Vulturul együttest.

Botos Sándor (Piri) csapatmenedzser nem bízott semmit a véletlenre, és három támadóval, Cosmin Zamfirral, Gheorghe Gondiu-val és Marius Hosuval kezdte a mérkőzést.

Első félidő

Az első félidő látványos és lendületes focit hozott, a legénységünk uralta a mezőnyt és a saját térfelére szorította be az ellenfelét.  Ennek a nyomásnak meg is lett az eredménye, hiszen 25 perc után már kettővel vezetett az Olimpia VSK.

Előbb a 13. percben, Zsiga Ervin remek szabadrúgása után Gondiu emelkedett az ellenfél 16-osán belül, és küldte fejjel a labdát a kapuba (1–0), majd tizenkét perccel később Emanuel Negru bal oldali beadására érkezett a hosszú sarkon Zamfir, és fejjel pöckölte la lasztit a kapuba (2–0).

Tíz perccel később a harmadik csatár, Hosu is betalálhatott volna, de sajnos ziccerből az vendégek kapusát találta telibe.
A szünetig Gondiu és Zsiga lövései kevéssel tévesztették el a célt, így 2–0-ról fordult a két csapat a második félidőre.

Második félidő

A szünet után viszont teljesen ellaposodott a mérkőzés. Rengeteg technikai hiba és kevés helyzet unalmassá tette a találkozót, csupán két óriási helyzetet jegyezettünk fel a közel 50 perces játékidőben: az 58. percben Gondiu nem találta el közelről az üres kaput, majd túloldalt, a ráadás második percében a vendégek csapatkapitánya, Tudor Totahazan 20 méteres lövése rezgette meg Patric Toderean kapujának a felső lécét.

Ugyanakkor ebben a félidőben jegyezhettük fel Alin Văsălie visszatérését a pályára: a fiatal szatmári srác még augusztus elején, a zilahiak elleni kupameccsen sérült le, így bajnoki találkozón most lépett először pályára a szatmárnémeti csapat mezében.
Marad a 2–0-s siker, és az Olimpia VSK visszakerült a tabella második pozíciójába.

Nehezebb meccs

A következő fordulóban viszont nehéz kolozsvári mérkőzés vár a fiúkra, hiszen a Sănătatea vendégei lesznek, akik két héttel ezelőtt az éllovas nagybányaiakat győzték le odahaza.

Botos Sándor (Piri) csapatmenedzser:
„Egy jó, lendületes első félidő után, ahol több helyzetet is kialakítottunk és az ellenfelet benyomtuk a saját térfelére – amire készültünk az egész héten –, következett egy unalmas második félidő. Gondolom, hogy a kétgólos, első félidőben szerzett vezetés túl kényelmes volt, és azt hittük, hogy vége van a mérkőzésnek, és ezt mentálisan nem sikerült legyőzni. Végül is a három pont a fontos, ezért gratulálok a srácoknak, és készülhetünk a következő mérkőzésre.
Örülök Alin Văsălie visszatérésének, és Abdul Adammal együtt ma játékra jelentkeztek. Remélem, hogy a csapat hasznos játékosai lesznek a következő mérkőzéseken.”