Futball: kikapott az U – Cluj-tól az Oli

2024.07.16 - 23:00

Elvesztette a harmadik nyári felkészülési mérkőzését a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután a kedd délutáni, kolozsvári mérkőzésen 3–0-ra kapott ki a román élvonalban szereplő Kolozsvári Universitatea együttesétől.

A kolozsvári Iuliu Hațieganu Sportparkban rendezett mérkőzésen a házigazdák az első félidő végén szereztek vezetést, majd fordulás után rúgtak még kettőt, és állították be a végeredményt.
Az Olimpia VSK legénysége viszont nem vallott szégyent, kialakítottak szép és veszélyes helyzeteket az ellenfél kapuja előtt.

Sok jó dolog

Botos Sándor (Piri) csapatmenedzser
"Egy jó képességű, élvonalbeli csapattal mérkőztünk, amelynek  keretében olyan játékosok vannak, akik más intenzitással játszanak, hiszen ők már elkezdték a bajnokságot.
Mi még alig kezdtük el a felkészülést, ennek ellenére sok jó dolog volt a játékunkban. Lentről építettük a játékunkat, sok szép passzkombináció után könnyen gólhelyzetbe is kerültünk.
Összeségében nagyon hasznos mérkőzés volt számunkra, ahol jó képességű játékosokkal szemben sikerült olyan dogokat belevinni a játékunkba, amit a jövőben akarunk képviselni.
Gratulálok a játékosoknak azért a minőségi munkáért, amit a mai mérkőzésen, és az eddigi edzéseken is mutattak."– nyilatkozta Botos Sándor (Piri) csapatmenedzser.

Az idény

Az Olimpia VSK folytatja a felkészülést az augusztus 31-én kezdődő idényre. Addig még egy sor barátságos meccs vár a legényeinkre, a következőt július 20-án, szombaton játsszák Debrecenben, ahol a magyar Nemzeti Bajnokság III-ban szereplő Debreceni Egyetemi Atlétikai Club lesz az ellenfél.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS:
Kolozsvári Universitatea – Szatmárnémeti Olimpia VSK 3–0 (1–0)
Gólszerzők: Mamadou Thiam 42., 89., Suciu 70.
Olimpia VSK, első félidő: Bogdan Miron – Nicholas Pop, Abdul Diomande, Paul Copaci, Adrian Micaș, Bogdan Săuțiut, Alin Văsălie, Alin Ferenți, Zsiga Ervin, Zelenak Dávid, Cosmin Zamfir.
Olimpia VSK, második félidő: Rareș Oșan – Bogdan Andras, Emanuel Negru, Florin Mureșan, Cătălin Oanea, Ousmane Thiam, Andrei Zbona, Haralevicz Dániel, Viorel Chinde, Andrei Blaga, Marius Hosu.

EDDIG JÁTSZOTTÁK:
Kisvárda Master Good II (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 0–0 (5–6, 11-es rúgások után)
Cigánd SE (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 1–2
A szatmári gólok szerzői: Marius Hosu, Viorel Chinde