Futball: kikapott az Olimpia a Minaurtól

(Fotók: SzOVSK)
2023.08.10 - 08:45
Búcsúzott a Betano Román Kupa-selejtező további küzdelmeitől a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután a szerda késő délutáni mérkőzésen 3–2-es vereséget szenvedett hazai pályán a vendég Nagybányai Minaurtól.

A Minaurtól való vereség után búcsúzott a kupaküzdelmektől az Olimpia VSK. A szatmári csapat keretéből öt alapjátékos hiányzott: Zsiga Ervin, Andrei Pop, Cătălin Oanea, Alex Mărieș és Raul Vidrăsan is sérülés miatt hagyta ki a találozót egy olyan együttes ellen, amely az elmúlt szezon végén esett ki a Liga 2-ből.

Bravúros mentések

Az első félidőben Denis Moldovan bravúros védései mentették meg a szatmári együttest, hogy a máramarosi ellenfél ne döntse el a meccset az első negyvenöt perc után. Viszont a 23. percben Darius Gherman éles szögből meglőtt labdáját már nem tudta hárítani, így a szünetig mégis sikerült egygólos előnyt szereznie a Minaurnak (0–1).
A második félidő viszont remekül kezdődött a Cosmin Iuhas, Florin Fabian edzőpáros legénységének. A szünet után csereként beállt Pop Nándor harcolt egy labdáért a vendégek térfelén, majd a jobb oldalon felfutva kikészítette a labdát a középen érkező Adrian Șternek, aki bebombázta a labdát az ellenfél kapujába (1–1).

Visszaszerzett előny

Azonnal jött Adrian Micaș veszélyes helyzete és úgy tűnt, hogy az Olimpia VSK magához tért.
Azonban a máramarosiak visszaszerezték előnyüket: egy bal oldali szöglet után Raul Gherman egyedül ugorhatott a labdára, és fejjel védhetetlenül a léc alá küldte a játékszert (1–2).
Aztán a 65. percben tovább növelte előnyét a Minaur. Ezúttal jobb oldalról jött a keresztlabda Daniel Stoian elé, aki közéről még igazított egyet a labdán, majd a hálóba vágta – zavartalanul (1–3).
A csereként beállt Veress Zsombor szépített a ráadás első percében (2–3), viszont az egyenlítő találat már nem jött össze, így a Minaur jutott tovább a sorozat 3. fordulójába.

Minaur után Minerul

Szombaton 11.30 órától ismét felkészülési mérkőzést játszik az Olimpia VSK, ezúttal a Liga 3 10-es számú szériájából a társa, a Désaknai Minerul lesz az ellenfél.
Cosmin Iuhas edző nyilatkozata:
„Mi vesztettük el ezt a meccset. Szerintem a végeredmény nem tükrözi a két csapat közötti különbséget, viszont a személyes hibák, és a tény, hogy öt alapjátékosunk nélkül kényszerültünk felállni, megnehezítette a játékunkat. Ezúttal a nagybányaiak megérdemelten nyertek.”