Futball: ismét megnyerte a cigándi tornát az Olimpia VSK

2024.07.14 - 11:44

Zsinórban második éve nyeri meg a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapat a magyarországi Cigándon rendezett tornát

A szatmárnémeti városi focicsapat a július 13-i, szombati döntőben 2–1-re legyőzte a házigazda Cigánd SE együttest.

Első félidő

Jól kezdett a szatmárnémeti legénység, és már az elejétől nyomás alá helyzeték az ellenfél védelmét, a 3. percben pedig Marius Hosu, egy egyéni akció végén a vezetést is megszerezte az Olimpiának (0–1).

Második félidő

A házigazdák egyenlítettek, viszont a fordulás után is nagy lendülettel játszottak a vendégek.
A zárás előtt két perccel Alin Văsălie és Bogdan Andras szép kényszerítőzése végé utóbbi remekül tette ki a labdát Viorel Chinde elé, aki megszerezte a csapatunk győztes gólját (2–1).
Így, az Olimpia VSK két győztes meccsel kezdi a nyári alapozást, ráadásul olyan csapatok ellen, akik már felkészülési időszakuk végén tartanak, ugyanis Magyarországon három hét múlva kezdődik az NB III.

Következik az U Cluj

Az Olimpia VSK viszont csak az első hét felkészülést zárja, kedden pedig folytatja a barátságos meccsek sorát, mivel Kolozsvárra utazik, ahol az élvonalbeli Universitatea lesz az ellenfél.

„Nem is erre a tornára készültünk, hanem inkább arra összpontosítottunk, hogy mennyire lehet őket terhelni. Én úgy gondolom, hogy nehéz időjárási körülmények ellenére, hiszen fullasztó melegben játszottunk, a fiúk nagyon jól teljesítettek. Nagyon sok jó dolgot láttam, ezért hasznos volt ez a torna, és reményt ad a következő időre.” – nyilatkozta Botos Sándor (Piri) az Olimpia VSK csapatmenedzser.

CISE CUP, CIGÁND, DÖNTŐ
Cigánd SE – Szatmárnémeti Olimpia VSK 1–2 (1–1)
A szatmári csapat gólszerzői: Marius Hosu 3., Viorel Chinde 58.
Olimpia VSK, első félidő: Bogdan Miron – Marco Bota, Răzvan Prodan, Paul Copaci, Cătălin Oanea, Zsiga Ervin, Alin Văsălie, Zelenák Dávid, Vajd Krisztofer, Alin Ferenți, Marius Hosu.
Olimpia VSK, második félidő: Rareș Oșan – Bogdan Andras, Emnuel Negru, Csatári Márk, Adrian Micaș, Andrei Zbona, Alin Văsălie, Halarevicz Dániel, Răzvan Sautiut, Viorel Chinde, Cosmin Zamfir.