Futball: győzött az Olimpia VSK a hetedik felkészülési meccsén

2024.08.15 - 12:51

„Most is sok jó helyzetet alakítottunk ki, de nem tudtak megfelelően koncentrálni, hogy góllal fejezzék be az akciókat.”

Újabb nyári felkészülési mérkőzést nyert meg a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután szerda délután az otthonában győzte le 3–2re a vendéglátó Máramarosszigeti VSK együttest.

A hazaiak szereztek vezetést, de a szatmári srácok még a szünet előtt egyenlítettek, miután a csapatkapitány, Zsiga Ervin értékesítette a Viorel Chinde lerántása miatt megítélt 11-est.

A második félidőben egy öngóllal fordított az Olimpia VSK, majd a szigetiek egyenlítettek 2–2-re.
A lefújás előtt Zsigával szemben szabálytalankodtak a szigeti büntetőterületen belül, így járt az újabb 11-es, amit a csapatkapitány értékesített (2–3).

A szatmárnémeti csapatnak – két tétmeccs mellett, amit a Román Kupában 7–1-re nyert meg a Nagykárolyi Victoria VSK ellen, és 4–0-ra vesztette el a Zilahi SCM együttestől – ez volt a hetedik nyári felkészülési mérkőzése. A barátságos találkozókon négy győzelem, egy döntetlen és két vereség a mérleg.

A következő barátságos mérkőzést szombaton 11 órától, Pusztadarócon játsszák a fiúk, amikor a Liga 4 Elite helyi alakulata, a Recolta lesz az ellenfél.

Botos Sándor (Piri), a szatmárnémeti Olimpia VSK menedzsere:
„Még mindig érzik a fiúk teljesítményén a fizikális és mentális fáradság. Most is sok jó helyzetet alakítottunk ki, de nem tudtak megfelelően koncentrálni, hogy góllal fejezzék be az akciókat. Ezen a héten erre helyezzünk majd hangsúlyt!”

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Máramarosszigeti VSK – Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–3 (1–1)
A szatmári gólok szerzői: Zsiga Ervin (2 gól 11-esből), Abdulah Razdak (öngól).
Olimpia VSK, első félidő: Patric Toderean – Remus Bratu, Florin Mureșan, Csatári Márk, Cătălin Oanea, Abdul Diomande, Răzvan Săutiuț, Andrei Zbona, Zsiga Ervin, Viorel Chinde.
Olimpia VSK, második félidő: Bogdan Miron – Bogdan Andras, Răzvan Prodan, Emanuel Negru, Paul Copaci, Adrian Micaș, Răzvan Săutiuț, Cosmin Zamfir, Gheorghe Gondiu, Dominik (Zsiga Ervin), Mamourou Sonogo.

KORÁBBI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEKEN:
Kisvárda Master Good II (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 0–0 (5–6, 11-es lövések után)
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Avasfelsőfalui CS Oașul 1969 6–0
Gólszerzők: Mamourou Sonogo, Andrei Zbona, Zsiga Ervin (2 gól), Gheorghe Gondiu, Beniamin Dobie.