Futball: győzelemmel zárta az idényt az Olimpia VSK

2024.08.23 - 15:26

Biztos győzelemmel zárta a nyári felkészülés mérkőzések sorát a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata.

Az augusztus 22-i, pusztadaróci siker után hat győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel zárja a nyári felkészülést a Szatmárnémeti Olimpia VSK.

Első félidő

A szatmárnémeti legénység fölényben játszott már az elejétől, aminek meg is lett a hozadéka: az első fél óra után betaláltak az ellenfél kapujába, viszont leshelyzet miatt érvénytelenítették Abdul Diomande gólját.

A 40. percben már jött a megérdemelt szatmári találat: Răzvan Săutiuț indítására Marius Hosu lépett ki a védők mögül, és ziccerből nem hibázott (1–0). Sajnos a szünet előtt a vendégek még egyenlíteni tudtak, Sergiu Ciocan értékesítette azt a 11-est, amit Bogdan Andras szabálytalansága után ítélt meg Ovidiu Mazilu játékvezető (1–1).

Második félidő

Fordulás után a nagybányaiak hamar fordítottak, kihasználva egy védelmi hibát, Fedor Babiciu talált be a szatmári kapuba (1–2).
Az Olimpia VSK legényei nem adták fel, visszavették az irányítást, és a 69. percben Gheorghe Gondiu egyenlített (2–2).

A következő hat percben három gól is született. Előbb Cosmin Zamfir lőtt egy szépségdíjas gólt: 6 méterről, ollózva küldte pipára a lasztit, és ezzel ismét vezetett a csapat (3–2), majd a 73. percben Gondiu találatával már két gól volt a különbség (4–2).

A 76. percben Csatári Márk és a kapus, Patric Todrean hibája után a CS Minaur felzárkózott egy gólra (4–3), de a találkozó utolsó helyzeténél Andrei Zbona is betalált, beállítva az 5–3-as végeredményt.

A Liga 3-as bajnokság augusztus 31-én kezdődik, az Olimpia hazai pályán kezd az előző szezon csoportgyőztese, a Zilahi SCM ellen.

„Ez egy jó teszt volt, jól játszottak a srácok. remélem, hogy legalább ezt a teljesítményt nyújtják majd a bajnoki meccseken is. Volt ugyan néhány hibánk a védelmi sorban, de remélem, hogy jövő hét végéig sikerült ezeket is kijavítani” –nyilatkozta Botos Sándor (Piri) csapatmenedzser.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Nagybányai CS Minaur 5–3 (1–1)

Gólszerzők: Marius Hosu 40., Gheorghe Gondiu 69., 73., Cosmin Zamfir 71., Andrei Zbona 90+4., illetve Sergiu Ciocan 45. (11-esből), Fefor Babiciu 48., Csatári Márk 76. (öngól).
Olimpia VSK: Bogdan Miron – Bogdan Andras, Emanuel Negru, Abdul Diomande, Cătălin Oanea, Răzvan Săutiuț, Zsiga Ervin, Viorel Chinde, Adrian Micaș, Domokos Dominik, Marius Hosu.
Játszottak még: Patric Todrean – Paul Copaci, Csatári Márk, Remus Bratu, Ghoerghe Gondiu, Mamourou Sonogo, Răzvan Prodan, Andrei Zbona, Cosmin Zamfir, Samuel Santa.