Futball: emberhátrányban rúgott gólokkal nyert az Olimpia VSK

2024.09.30 - 09:11

A Máramarosszigeti VSK elleni szombati, 2–0-s sikerrel a 10-es csoport táblázatának az élén áll a szatmárnémeti Olimpia, pontszámban beérve az első Nagybányai Minaur együttest.

Az ötödik forduló szeptember 28-ai, szatmárnémeti találkozóján az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Az első húsz percben a vendégek három veszélyes helyzetet is kidolgoztak, de jött a házigazdák válasza: Zsiga Ervin kétszer is próbára tette Iosif Berințan kapust, aki kétszer is jó reflexszel védett, de egy alkalommal a felső léc is kellett a mentéshez.

II. félidő

Fordulás után már határozottabb volt az új kék mezben játszó Olimpia VSK legénysége. Az első nyolc percben Mamourou Sonogo lövése a kapufát, Dorian Todoran próbálkozása pedig a felső lécet találta el, majd a 69. percben jött a hidegzuhany: Abdul Diomande utolsó védőként rántotta le a kapura törő máramarosszigeti játékost, amiért járt a piros lap, így az csapatunk az utolsó húsz percet emberhátrányban kellett játssza.

Cserék

Botos Sándor (Piri) azonnal reagált, és a kiállított középhátvéd helyére beküldte Csatári Márkot, majd két középpályást, Zsiga Ervint és Viorel Chindét lecserélve a középpályára Adrian Micașt, a csatársorba pedig Cosmin Zamfirt küldte be. A cserék pedig beváltak, utóbbi kettő ugyanis eldöntötte a mérkőzést.

A 81. percben a szintén csereként beálló Gheorghe Gondiu fordított meg egy labdát az alapvonalról a kapu elé, a laszti pedig Micaș elé került, aki a hosszú sarokra érkezve lőtte ki a szigeti kaput (1–0).

A hajrá

A hajrában bezárt a védelembe az Olimpia VSK, és védte az eredményt, de a hosszabbítás harmadik percben, egy előrevágott labdáért harcolt Zamfir, aki lerázva védőjét ziccerbe maradt, és Berințan alatt a rövid sarokra rúgta a labdát (2–0).

Megérdemelt győzelem

Megérdemelt győzelem volt, hiszen a szatmári együttes jól reagált a kiállításra. Ez a hozzáállás biztató lehet a következő forduló mérkőzésére, amikor a Nagybányán derbit játszik a csapatunk a Minaur ellen. Öt forduló után a két együttes vezeti a 10-es csoport táblázatát, de a máramarosiak foglalják el az első pozíciót, mivel eddig több gólt rúgtak (14–5 a Minaurnak, 12–3 az Olimpia VSK gólkülönbsége, mindkettő 12 ponttal).

Botos Sándor (Piri) csapatmenedzser:
„Az első félidőben gyengébben játszottunk, de a szünetben fiúk megértették az üzenetem, hogy bátrabban kell felállni a pályára. Így, a második félidőben más hozzáállást láthattunk, mintha más csapat játszott volna. A kiállítás ellenére nem álltunk le, nem léptünk vissza, a támadójátékot erősítettük, és így sikerült nyerni. Nagyon bízom a srácokban, így nem nehéz cserélni meccs közben, amikor ilyen csodás játékosok vannak a csapatban.
Következik a nagybányai mérkőzés, ami minden alkalommal egy rangadó. Mi pontosan úgy készülünk majd, mint bármelyik mérkőzésre.”