Futball: Chinde két gólja döntötte el a désaknaiak elleni meccset

(Fotó: SzOVSK)
2023.08.14 - 12:45
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata győzelmet jegyzett a hatodik nyári felkészülési mérkőzésen, amit szombaton játszott idehaza a Liga 3-ban csoporttárs Désaknai Minerul ellen.

A Román Kupában rendezett két találkozó után játszott ismét felkészülési mérkőzést a Cosmin Iuhas, Florin Fabian edzőpáros csapata, de már csak két hét maradt a bajnokság augusztus 26-i rajtjáig.
A csapatunk mezőnyfölényben játszott az első félidőben, így megérdemelten szerzett vezetést a 34. percben. Igaz, Viorel Chinde találatánál kisebb szerencse is kellett, ugyanis a hazaiak kapusa figyelmetlen volt a 16-os széléről megeresztett lövésnél, és beejtette a labdát a kapujába (1–0).

Gyors duplázás

Fordulás után azonnal megkettőzte a csapatunk előnyét Chinde: a 47. percben egy szép összjáték után közelről lőtt a kapuba az Olimpia VSK játékosa (2–0).
Egy kontra végén Florin Dan a 67. percben szépített, beállítva a 2–1-es végeredményt.
Szombaton debütált a Szatmárnémeti Olimpia VSK mezében Adam Abdul-Wahab. A 21 éves ghánai középpályás kölcsönbe érkezett erre a szezonra a Kolozsvári CFR csapatától, és játéka biztonságot nyújtott a középpályán, így jó választásnak tűnik a csapatunknak.

Ez volt az ötödik

Adam Abdul-Wahab tavasszal az egykori csoporttárs, a Beszterce-Naszódi Gloria együttesénél szerepelt, ugyancsak kölcsönjátékosként.
Az Olimpia VSK legénységének ez volt az ötödik győzelme a felkészülési meccseken. Egyetlen találkozót vesztett el, amit Debrecenben játszott a DEAC ellen. A bajnokság rajtjáig még egy tesztmeccse lesz a csapatnak, amit a jövő hétvégén játszik egy megyei együttes ellen.