Futball: búcsúzik a Román Kupától az Olimpia VSK

2024.08.08 - 10:04

Korán búcsúzott a Román Kupa további küzdelmeitől a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután szerda délután nem várt vereséget szenvedett el a Zilahi SCM csapatától.

A szerdai mérkőzés első veszélyes helyzetét a házigazda szatmárnémetiek jegyezték, de Alexandru Hosu sajnos ajtó-ablak helyzetből sem tudott betalálni. A vendégek is kimerészkedtek a saját térfelükről, és Stefan Nikolic, majd Răzvan Matiș is veszélyeztette Bogdan Miron kapuját.

Vezetés

A Zilahi SCM csapat a a 12. percben vezetést szerzett: egy szöglet után Dejan Uzelac marad egyedül 6 méterre a kapu előtt, aki élt a lehetőséggel, és négy méterről a kapuba tolta a labdát (0–1). A folytatásban mindkét csapatnak még voltak helyzeteik.

4 – 0

Az 52. percben a Zilahi SCM kettőre növelte az előny Matiș révén (2–0), majd a 71. percben ugyancsak ő a felező vonalon túlról, saját térfélről emelt a kapuba, a helyéről messze kint álló Miron felett (3–0). A 89. percben Gabriel Fulga állította be a 4–0-s szilágysági győzelmet.

Sok javítani való

Három héttel a Liga 3 idényrajtja előtt Botos Sándor (Piri) csapatmenedzsernek még sok a teendője, hogy helyre tegye egy olyan együttes játékát, amely a felkészülési idő kezdetén szándékát fejezte ki a második vonalba való feljutásra.

Botos Sándor (Piri), csapatmenedzser:
„Nem ezzel a játékkal készültünk. Lehetünk fáradtak, de ennyire soha. Remélem, hogy ez hideg zuhanyként éri majd a fiúkat, és ezután a pályán is azt fogom látni, amit az edzésen.
Köszönjük azoknak a szurkolóknak, akik 0–4-es hátránynál is velünk maradtak. Szükségünk van rájuk, és reméljük, hogy a bajnokságban is ilyen kitartóak lesznek és ugyanilyen szép számban fognak jönni.”