Futball: a hosszabbításban nyert az Olimpia Kolozsváron

(Fotók: SzOVSK)
2023.09.04 - 09:45
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata a második győzelmét aratta a Liga 3 új idényében, miután 1 – 0-ra győzött Kolozsváron a CS Sănătatea Servicii Publice együttese ellen.

Kolozsváron, a romániai, Liga 3 országos futballbajnokság 10-es csoportjának 2. fordulójában megrendezett találkozó kiegyenlített játékot hozott, a házigazdák ugyanis alaposan felkészültek erre a mérkőzésre.
A helyzetekből sajnos kevés volt, Viorel Chinde, Zsiga Ervin és Alexandru Mărieș volt veszélyesebb az ellenfél kapujára. Túloldalt viszont Denis Moldovan a 80. percben nagyot védett az egyik kolozsvári támadásnál, így változatlan maradt az eredmény. A ráadás második percében végül Süveg Nándor jobb oldali beadására a hosszún érkezett Chinde, akinek a mellre levett labdája egyenesen Bogdan Checicheș kapujának a hálójába repült (0–1).
Nem volt egy jó játék a csapatunk részéről, de három pontot írnak jóvá a fiúknak, és ezzel továbbra is a csoport legjobbjai között van az Olimpia VSK.

Cosmin Iuhas edző nyilatkozata:
„Nagyon nehéz meccs volt egy olyan csapat ellen, amely már rutinnal rendelkezik a Liga 3-ban. Én úgy vélem, hogy megérdemeltük a győzelmet, habár kicsit későn sikerült betalálni. Fontos, hogy emelt fővel, győzelemmel jöttünk le a pályáról egy olyan meccs végén, amelyiken legalább egy góllal lőttünk többet ellenfelünknél. Örülök, hogy ma még gólt sem kaptunk. Még nem állt össze a játékunk, de hiszem az, hogy ez a mérkőzés még több bizalmat ad nekünk a következő találkozókra. Örülök annak, hogy a srácok hittek a győzelemben az utolsó percig. Jövő héten következik egy új mérkőzés, amelyre ugyanolyan komolysággal kell készüljünk, mint az eddigi összes meccsre.”