Franciaország vagy Norvégia lesz a magyarok ellenfele szerdán

2021.01.25 - 12:07

Ugyanebben a szériában az egyiptomi tornára beugróként érkező svájciak győzelemmel fejezték be a szereplésüket a világbajnokságon: a szünetben két góllal vezettek, végül hárommal nyertek Algéria ellen (24–27), így a csoport negyedik helyén zártak.
A III. csoport alakulásában egyébként érintettek a magyar legények is, hiszen innen kapják majd az ellenfélt a szerdai negyeddöntőben. Tehát, a két továbbjutójának egyikével, vagyis Franciaországgal vagy Norvégiával fog találkozni a magyar válogatott.
A IV. csoportban a házigazda Egyiptom 25–25-ös döntetlent játszott Szlovéniával, így bejutott a legjobb nyolc közé, míg a Ljubomir Vranjes vezette válogatott lemarad a negyeddöntőről.
Az orosz csapat számára nem maradt különösebb tét az utolsó fordulóra, és nem is tudta meglepni a csoportelsőségre hajtó Svédországot. A hét gólig jutó Lucas Pellas vezérletével a svédek 34–20-ra nyertek.
Fehéroroszország és Észak-Macedónia találkozóján mindössze a csoport utolsó helyének elkerülése volt a tét. A 14–14-re végződő első félidő után a fehéroroszoknak jött ki jobban a lépés, így 30–26-ra nyertek, az északmacedónok – akik a svájciakhoz hasonlóan beugrók voltak – pedig pont nélkül a hatos utolsó helyén végeztek.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ

III. csoport (Gíza), 3. forduló

Algéria – Svájc 24–27 (13–15)
Izland – Norvégia 33–35 (18–18)
Portugália – Franciaország 23–32 (12–16)

IV. csoport (Kairó), 3. forduló

Fehéroroszország – Észak-Macedónia 30–26 (14–14)

Fordított és világbajnok lett Norvégia

Az Európa-bajnok Norvégia 29–22-re legyőzte az olimpiai címvédő Franciaországot a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében.

Búcsúzott a címvédő

Hollandia 37–34-re kikapott Norvégiától a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel visszacsúszott a II. csoport harmadik helyére, így nem juthat be a negyeddöntőbe.

Megszorongatták címvédőt

Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.