Szatmárnémeti

Frakcióvezető-helyettes lett Pataki Csaba

2015.09.03 - 11:02

Az őszi parlamenti ülésszak kezdetétől — Markó Béla javaslatára — új vezetőséget választott az RMDSZ szenátusi frakciója, melynek vezető-helyettese Pataki Csaba lett.

 

A szenátusi frakciót eddig vezető Markó Béla fokozatosan visszavonul a politikából, ezért nem vállalt már új mandátumot az őszi ülésszak kezdetétől az RMDSZ szenátusi frakciójának élén, így javasolta új vezetőség megválasztását. A döntés értelmében a frakcióvezető Tánczos Barna, Hargita megyei szenátor lett, helyettese pedig az eddig titkári tisztséget betöltő Pataki Csaba szenátor.

„Megtisztelő feladat a frakcióvezetővel együtt képviselni a frakció érdekeit házon belül és kívül, összehangolni a munkát, odafigyelni a törvénykezdeményezésekre. Amióta itt, azaz a szenátusban vagyok, több mint két éven át titkár voltam és nem dolgozhattam annyira rosszul, ha a kollégák úgy gondolták: megszavaznak frakcióvezető-helyettesnek. Egyhangú döntés volt és ezúton is szeretném megköszönni a bizalmat kollégáimnak, akikkel — a legkisebb létszámú, nyolctagú frakcióként — egy nagyon jó csapatként dolgozunk együtt. Az új tisztség egy kicsivel megnöveli feladatkörömet: két szakbizottságnak (jogi és munkaügyi) és egy speciális bizottságnak is a tagja vagyok. Ezeken a bizottságokon a törvénykezdeményezések 75%-a átmegy, frakcióvezető-helyettesként pedig ezentúl egyeztetéseken, állandó büró-üléseken is részt veszek majd. Ezek az ülések és egyeztetések nem látványosak — főleg a nagyközönség számára nem azok —, de nagyon fontosak” — magyarázta megkeresésünkre a Bukarestben tartózkodó Pataki. A szenátor egyúttal reményét fejezte ki, hogy ma — a sok huzavona és egyeztetés után — a képviselőház is ellenvetés nélkül elfogadja az új adótörvénykönyvet, ahogy szeptember 1-jén a szenátus tette. „Egy nagyon fontos módosítást eszközöltünk az új törvénykönyvben: visszakerült az a büntető-adó, amelynek értelmében az elhanyagolt épületek, területek tulajdonosaira az önkormányzatok a rendes évi adó ötszörösét is kiróhatják büntetésként. Életbe lépésekor érdekes fordulatokra számíthatnak majd például a Pannónia Szálló tulajdonosai, de a „kitámasztott ház” tulajdonosai is és Szatmárnémeti önkormányzata is, hiszen annak az épületnek egy része a város tulajdonában van” — mondta a szenátor, aki nem rejtette véka alá a vidéki autóbuszjáratok összezavarása miatti felháborodását sem. „Teljesen átgondolatlan lépés volt a városvezetés és a határozatot megszavazó tanácsosok részéről! Ha nem is a legideálisabb, de a jelenlegi lehetőségekhez és adott körülményekhez képest a Decebal-híd alatti parkoló a legjobb hely a vidéki kisbuszok főmegállójaként. És, főleg, biztonságos! Közel 10 000 ember jön be naponta Szatmárnémetibe a megye különböző településeiről — nem szabad ennyire semmibe venni őket és ennyire felelőtlenül kezelni ezt a dolgot. És ahelyett, hogy teljesen a feje tetejére állítanának egy úgy-ahogy működő dolgot, inkább a városi buszjáratok menetrendjét kéne optimalizálni: például a 14 Mai téri buszmegállóba egyszerre 3–4 csuklós busz szokott befutni ugyanabban az időben, teljesen lehetetlenné téve ott a közlekedést ” — fejtette ki a szenátor.