Fradi-blamázs: kiestek a BL-ből

2016.07.21 - 06:40

Csak egy selejtezőfordulót játszott a labdarúgó Bajnokok Ligájában a Ferencváros, a magyar bajnokot ugyanis az albán ezüstérmes Partizani Tirana búcsúztatta a sorozattól.

A Balkán-félszigeti állam csapata gyakorlatilag 120 percen keresztül védekezett szerdán Budapesten, de tartotta az 1–1-es eredményt és a 11-es rúgásoknál sokkal jobbnak bizonyultak. A találkozó egyébként tökéletesen kezdődött a Fradinak: a bal oldalon előre törő Ramírezt buktatta a 16-oson belül Krasniqi, a büntetőt Gera magabiztosan értékesítette (1–0). Igaz, Leandro hibája után Fili azonnal egyenlíthetett volna, de utána lassan átvette az irányítást a budapesti alakulat, de nem voltak veszélyesek az ellenfél kapujára. Aztán a félidő hajrában egyenlített az albán csapat: egy jobb oldali beadás után a menteni igyekvő Hüsing ballal a saját kapujába lőtte a labdát (1–1).

A szünet után lendületesebb volt a Fradi, azonban ez gólokban nem mutatkozott meg. A hosszabbításban már egyik fél sem tudott helyzetet kialakítani, így következett a tizenegyespárbaj. A Ferencváros részéről egyedül Nagy Dominik talált a kapuba, Gera, Sesták és Ramírez lövését a kapus hárította. A Partizani csapatából Vila ugyan mellé helyezett, de a kapus Hoxha (panenkával), Trashi és Ekuban eredményes volt, így hatalmas meglepetésre az albán alakulat lesz a Red Bull Salzburg ellenfele a BL közvetkező körében. Annak a párharcnak a vesztese az Európa Ligában folytatja majd nemzetközi szereplését.

„Csak elnézést tudok kérni a szurkolóktól a mai teljesítmény miatt — idézi a fradi.hu Thomas Dollt, a Ferencváros edzőjét. – Jól kezdtünk, de felfoghatatlan számomra, hogy utána miért hoztuk vissza a meccsbe az albánokat. Nem volt élet, nem volt tűz bennünk. Volt néhány jó teljesítmény a csapatban, de a többiek produkciója mellett ez nem lehetett elég a továbbjutáshoz.”