Sok esztendőre Uram címmel rendezték meg péntek délután a Partiumi Magyar Görögkatolikusok Találkozóját, amely egy templomi szertartást és egy történelmi konferenciát foglalt magába.
A IX. imaóra elhangzásával, valamint egy rövid szertartással vette kezdetét pénteken a Sok esztendőre Uram címet viselő Partiumi Magyar Görögkatolikusok Találkozója Nagykárolyban, a helyi magyar görögkatolikus templomban. A liturgiát Vadas Krisztián, a Nagykárolyi Magyar Görögkatolikus Egyházközség parókusa celebrálta. Ezt követően Kocsis Fülöp, a Hajdúdorogi Egyházmegye megyéspüspöke szólalt fel. Beszédében az esemény címére utalva kihangsúlyozta, hogy rendkívül fontos az egyházi, családi és nemzeti örökségünket ápolni, majd továbbadni. A megyéspüspök után Vadas Krisztián, majd Florian Gui vikárius atya üdvözölte az egybegyűlteket, hívőket, egyházi és világi vezetőket. A templomi szertartást a hajdúdorogi Szent Bazil Oktatási Központ ifjúsági énekkarának előadása zárta.
A rendezvény a Károlyi-kastély lovagtermében folytatódott egy történelmi konferenciával. A jelenlévőket Kovács Jenő polgármester köszöntötte. Felszólalásában örömét fejezte ki, hogy létrejöhetett Nagykárolyban a találkozó, továbbá arról a projektről beszélt, amelynek révén megújulhat a helyi magyar görögkatolikus templom. A városvezető után Debreczi János kolozsvári konzul emelte ki a projekt fontosságát. Dr. Seszták István a Hierotheosz Egyesület képviseletében fejezte ki örömét, hogy segíteni tudják a partiumi törekvéseket, majd átadta a szót dr. Janka György egyháztörténésznek, aki nagy vonalakban ismertette a magyar görögkatolikusság történetét a bizánci-magyar kapcsolatok kezdetétől napjainkig.
Dr. Terdik Szilveszter művészettörténész Rácz Demeternek, a nagykárolyi magyar görögkatolikus templom építőjének életútját ismertette a közönséggel. Mint többek között kiderült, a görögkatolikus mecénás sok ideig gróf Károlyi Ferenc szolgálatában állt mint jószágkormányzó, ami rangos tisztség volt akkoriban. Életéről viszont meglehetősen eltérő adatokat tárolnak a történelmi források. A találkozó utolsó előadását dr. Németi János nagykárolyi történész tartotta, aki a görögkatolikusok helyi szerepéről beszélt.
A nagyszabású találkozó szeretetvendégséggel zárult a kastély kiállítótermében.
Ifj. Deák Endre