A baba-mama alkalmon mozgással egybekötött mondókákat, kis énekeket tanultak együtt a gyerekek és szülők, melyek nagyon jó fejlesztő alkalmak a babák számára. Segítik a beszédtanulást, fejlesztik a mozgáskoordinációt, ritmusérzéket, pedig csak játszanak. Mindeközben még mélyebbé teszik a kapcsolatot mama/papa és baba között, hiszen a szülő hangja, érintése nagyon fontos a gyermek számára, kiegyensúlyozottá, boldoggá teszi a csöppségeket.
Általában fél- és hároméves kor közöttiek vettek részt a Szent Cecília Közösségi Házban (régi kisiskola) tartott eseményen. A Zeneoviban már a nagyobbacskáké volt a főszerep. A foglalkozás alatt népi énekes játékok, játékos dalok tanulására volt lehetőség. Ezek nagyban fejlesztik a gyermekek ritmusérzékét, memóriáját, szókincsét, figyelmét. Az alkalmak végeztével igény szerint zenés meséket hallgattak, beszélgettek/rajzoltak.
A csomaközi Szent István király templomban és a nagykárolyi Kalazanczi Szent József-templomban orgonabemutató koncerteken ismerhették meg az érdeklődők ezt a hangszert. Az érdeklődők kipróbálhatták a hangszert, megismerkedhettek orgonadarabokkal, felhívták a figyelmüket az igényes zenére. Előadásokat tartott Hermann Szabolcs orgonaművész.
A nagykárolyi kastélykertben szabadtéri koncertet adtak a táborozók, később a mezőfényi Öregek Otthonában adnak szabadtéri udvari koncertet a ház
lakóinak és a Sarlós Boldogasszony ünnepének alkalmából tartott misére látogatóknak.
E.Gy.