Foci nélkül is itthon maradt egy pont

2015.11.01 - 14:27

A mérkőzés lefújása előtti pillanatokban tudott pontot menteni az FC Olimpia legénysége vasárnap, pedig a Brassói FC a várakozáson alul teljesített a Szatmárnémetiben rendezett bajnoki meccsen. A sárga-kékek visszacsúsztak a táblázat 8. helyére.

Egyik csapat játéka sem kápráztatta el a közönséget vasárnap délben, a Szatmárnémeti FC Olimpia – Brassói FC bajnoki labdarúgó-találkozón. A Liga 2 tizenegyedik fordulójának a találkozóján a Cenk alatti ellenfél bár kissé technikásabbnak tűnt, láthatóan a védekezésre rendezkedett be. A hazai csapat így mindvégig a „brassói rombolóba” futott be, rengeteget hibáztak.

Mégis veszélyesebbnek tűnt az ellenfél térfelén az FC Olimpia, Villand Róbert, majd Bogdan Faur veszélyeztették Daniel Mutu kapuját, később, Villand újabb lövésénél pedig alaposan ki kellett nyújtózzon a brassói hálóőr, hogy védeni tudjon. Túloldalt csak Alexandru David lövése okozott némi izgalmat, ugyanis Marius Șuta csak második megmozdulásból tudta hárítani a veszélyt.

A második félidőben sem változott sokat a játék képe, amíg a brassóiaknak nem sikerült megszerezniük a vezető találatot: Claudiu Codoban szabadult egyedül a kapu felé, az érkező Dumitru Munteanu pedig a 16-os szélén kaszálta el az ellenfelét, a ploiești-i játékvezető, Adrian Ilieș pedig gondolkodás nélkül tizenegyest ítélt. Daniel Ene állt a labda mögé a pontrúgásnál és laposan, a jó irányba vetődő Șuta karjai alatt vágta a lasztit a kapu jobb oldalába (0–1).

A hajráig semmi megjegyzésre méltó esemény nem történt a pályán. A szatmári legények legfeljebb a brassói tizenhatos vonaláig jutottak el, ahonnan viszont már nem tudták folytatni a játékot. A 83. percben végül Ionuț Tătaru ébresztette fel a közönséget, amikor Cosmin Iuhas beadását ívelve fejelte a kapura, Mutu pedig kiváló reflexszel, ujjheggyel küldte a lasztit a felső lécre. Nyomás alatt tartotta az Olimpia a brassói védelmet, míg végre a hosszabbítás utolsó percében hibázott Andrei Szabo vezetőedző legénysége: Sălăgeanu középre ívelt labdáját Boștină fejelte ki szélre, az érkező Iuhas pedig 7 méterről „csont nélkül” vágta a labdát a kapuba (1–1).

Ezzel pontot mentett az Olimpia, így közel maradt a táblázatban a 2-es Csoport első hat csapatjához. Viszont szombaton nagyon nehéz mérkőzés vár Csik Tibor vezetőedző legénységére, hiszen Nagybányán lépnek pályára, jövő szerdán pedig a Karánsebes lesz a vendég Szatmárnémetibe az odavágó utolsó fordulójában.

A találkozó után Csik Tibi nem jött el a sajtótájékoztatóra, az egyenlítő gól szerzője, a csapatkapitány Iuhas pedig úgy véli, hogy elfogadható eredmény született: „Én úgy láttam a pályáról, hogy több helyzetünk volt, míg a Brassó egyszer volt veszélyes a kapura, annál a bizonyos tizenegyesnél. Nagy volt a harc a pályán, és mindent összevetve úgy vélem, hogy elfogadható az egy pont. Ez is nagyon fontos, hiszen továbbra is harcba állunk a play-off-ba jutásért.”

Ezzel szemben Dan Domuța-Băbuț klubelnök úgy véli, hogy ezt a mérkőzést meg kellett volna nyerje az Olimpia. „Nem hiszem, hogy lett volna egy zokszava az ellenfélnek, ha 2-0-ra nyerünk. Sokkal veszélyesebbek voltunk a kapura. De azt is el kell ismerni, hogy nem ez volt a csapatunk legjobb napja, de jobban játszottak, mint a Brassó. Örülök, hogy sikerült végül egy pontot itthon tartani” — mondta Domuța-Băbuț.

Túloldalt Szabo is úgy véli, hogy igazságos eredmény született, de már elege van abból, hogy a csapata a hajrában veszít pontokat és így már a hetedik döntetlent jegyezték. „Nagyon könnyű a hajrában elveszíteni két pontot. Már zavaró, hogy nem sikerül nyernünk, így kikiálthatjuk magunkat a döntetlenek bajnokává. De a végeredmény elfogadhatónak mondható, hiszen ma nem sikerül nyomást gyakorolnunk az ellenfélre” — nyilatkozta a brassóiak szakvezetője.

Liga 2, 2-es Csoport, 11. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Brassói FC 1–1 (0–0).

Gólszerzők: Iuhas (90+2. perc), illetve Ene (56.).

FC Olimpia: Șuta – Muntean, Heil, Tătăru, Iuhas, Villand, Chivari, Takács (Rus, 63. perc), Selagea (Sălăgeanu, 56.), Bâgiu, Faur (Boștină, 63.). Vezetőedző: Csik Tibor.

Brassó: Mutu – David, Hlinca, Puțanu, Perju, Codoban (Avram, 80.), Munteanu, Poverlovici, Olteanu (Istrofor, 82.), Ene (Rusu, 67.), Mareș. Vezetőedző: Andrei Szabo.