Florin Mureșan is kidőlhet a sorból

2022.08.02 - 14:45

Jobb helyzetkihasználásnak köszönhetően nyert 3–1-re a Liga 3-ra készülő Brassói ACS Kids Tâmpa csapata a Szatmárnémeti VSK ellen a Zernyesten játszott felkészülési mérkőzésen.
Csik Tibor vezetőedző legénységének ez volt a harmadik tesztmeccse a csíkszeredai edzőtábor idején: korábban a Liga 3-as Sepsi OSK II ellen 3–1-re nyert, majd a Liga 2-es FK Csíkszeredától 1–0-ra kapott ki a szatmári csapat.
A szakvezető szerint legénysége nem játszott gyengén kedden, jól állt pályán, és sok helyzetet dolgozott ki. A befejezésnél viszont hiányzott a kellő koncentrálás, így a helyzetkihasználás terén voltak gondok. Igaz, a bíráskodás is hagyott némi kívánni valót maga után, hiszen a brassói alakulat nem hívott bírókat a meccsre (habár ők voltak a házigazdák), és az egyik edzőjük irányított – többnyire a csapata javára.
Ezek ellenére Csik Tibor nem csüggedt, sőt, egyre jobban kitisztul benne egy lehetséges kezdő tizenegyes a bajnoki idényre.
A gól nélküli első félidő után a brassóiak szereztek vezetést (0–1), majd Raul Ziman használta ki az alkalmat, hogy a házigazda védelme képtelen volt felmenteni a kapuja előtt, és góljával kiegyenlítette a mérkőzés állását (1–1).
A folytatásban a brassóiak kihasználtak még két helyzetüket és 3–1-re nyertek, így az SZVSK elvesztette a hetedik nyári felkészülési mérkőzését: négy győzelem ez volt a harmadik vereség.
„Nem játszottak a fiúk semmivel sem gyengébben, mint az előző két meccsen. A sok helyzetből csak egy ment be nekünk, a brassóiak viszont száz százalékosak voltak a helyzetkihasználás terén – kezdte az értékelést Csik Tibor. – Kicsit tompák voltunk, de ez részben normális, hiszen a fiúk ebben az időben fizikai megterhelés alatt vannak. Ugyanakkor ilyenkor látszik, hogy kire, milyen mértékben számíthatunk majd az idény során. Nem csinálunk tragédiát ebből a vereségből, de le kell vonnunk néhány tanúságot” – tette hozzá a szakvezető, aki ezen a találkozón továbbra sem számíthatott a keresztszalaghúzódást szenvedő Alex Negreára, de Florin Mureșanra sem játszott, az Achilles-ínt fájlalta. „Volt kivizsgáláson, még nincs meg az eredmény. Reméljük, hogy csak egy gyulladás, és nem szakadás. Érvágás lenne, ha ő is kidőlne a sorból” – folytatta Csik Tibi.
Mint ismeretes, a 19 éves csatár, Bogdan Jeler be sem tudott mutatkozni tétmeccsen az SZVSK mezében, mivel keresztszalagszakadás miatt legalább fél évre kidőlt a sorból.
A szatmári legények múlt hétfőn utaztak Csíkszeredába, és péntekig ott vannak edzőtáborban. Mielőtt hazautaznak, még játszanak egy felkészülési mérkőzést a Liga 3-as AFC Székelyudvarhely ellen.

LABDARÚGÁS, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEN

Brassói ACS Kids Tâmpa – Szatmárnémeti VSK 3–1 (0–0)

Szatmári gólszerző: Ziman.

SZVSK, 1. félidő: Anca-Trip – Popovici, Sütő, Prodan, Brata, Rodri, Micaș, Bura, Antal, Süveg, Mansour.
SZVSK, 2. félidő: Berbeacă – Contra, Sütő, Prodan, Fischer, Ziman, Micaș, Bura (Barth), Zsiga, Baior, Mansour.
Vezetőedző: Csik Tibor.

Pesek Attila

Cselgáncs: Balkán-bajnokságot nyert Gorguet Maidelines

A Szatmárnémeti Olimpia VSK kubai származású sportolója két bosnyák ellenfelet győzött le iponnal.

Sakk: Seletye-bronz a kolozsvári próbán

Kiváló eredményt jegyzett Seletye Dominik a kolozsvári Sports Festivalon. Margareta Sarivan edző tanítványa a 49 nevezést regisztráló ÉLŐ 1700-1800 csoportban remekelt.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.