Belföld

Florin Cîţu: Fix összegű támogatásban részesülnek a Fehér megyei árvízkárosultak

2021.07.18 - 12:55

Cîţu rámutatott, a kormány egy hónappal ezelőtt megteremtette a jogi keretet arra, hogy a kabinet által elfogadott jogszabály hiányában, közvetlenül kiutalhassák a támogatást ilyen helyzetekben. Így amint a polgármesterek elküldik a kárfelmérést, az emberek megkaphatják a pénzt. "Fix összegekről van szó, de szükség esetén kiegészíthetők" - magyarázta.

Hozzátette, a kormány mindent biztosítani fog, amire szükségük van az áradások miatt bajba jutottaknak, ivóvizet visznek oda, ahova kell, ideiglenes lakhelyet, matracokat, munkagépeket is biztosítani tudnak, és szükség esetén a katonaságot is bevetik.

Florin Cîţu miniszterelnök Lucian Bode belügyminiszterrel és Nicolae Ciucă védelmi miniszterrel közösen látogatott vasárnap a Fehér megyei Alsóaklosra (Ocoliş), ahol a helyi elöljáró mellett Verespatak (Roşia Montană), Topánfalva (Câmpeni) és Abrudbánya (Abrud) polgármesterével egyeztetett. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

„Együtt újraépülhet a város és újjászülethet a közösség” - KÉPGALÉRIA, VIDEÓ

Május 14-én az 1970-es pusztító árvízre emlékeztek. Egy tragédiára, amely örökre megváltoztatta Szatmárnémeti képét.
Szatmár megye

Elmosott Szatmárnémeti, elöntött Szatmár

A mai Május 14 negyed környékén a Szamos elérte a 2 méteres magasságot, de derékig érő víz borította a város fő útjait, a Sugárutat, az állomás környékét, a Kossuth-kertet, a Németi részt.
Szatmárnémeti

Előrelépés az esővíztározó megépítésében

A heves esőzések okozta, helyi jellegű villámárvizek megelőzése érdekében építtet vízvisszatartót a szatmárnémeti városvezetés.