Fizetés nélkül is a táblázat élén

2015.09.06 - 12:57

A jó hír, hogy gyenge játékkal is képes nyerni a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata. A rossz pedig továbbra is az, hogy a játékosok több mint két hónapja nem kaptak fizetést.

A borongós, esős idő ellenére szép számban összegyűltek a futballkedvelők szombat délben az Olimpia stadion lelátóján. A mérkőzés előtt legtöbben a pénteki Magyarország – Románia Európa-bajnoki selejtező fontosabb momentumait tárgyalták, illetve a két szövetségi kapitány rossz vagy jó döntéseit elemezték. Közben megjelentek a pályán a csapatok, a hazai közönség pedig egy látványos, szép játékot várt az Olitól, s legalább annyi gólt, mint az első fordulóban a resicaiaiak ellen. Úgy tűnt, ezen a meccsen is meglesz az öt, miután a Nagyváradi FC Bihor védelme a gólvonalról kotorta ki a labdát már az első másodpercekben. Talán a hazaiak is ezt hitték, hogy könnyű menet lesz, de tévedtek. A vendégek lassan átvették az irányítást. A 8. percben Andor, négy perccel később Şulea volt veszélyes, de Băican kapus bebizonyította, jó döntés volt leszerződtetni őt a nyáron. A 27 éves hálóőr azonban már semmit sem tehetett a 28. percben: Szilágyi lövését először védte az Oli kapusa, de Şulea lövése már a hálóban kötött ki. A kapott gól erősen rányomta a bélyegét a szatmáriak kitűnőnek addig sem mondható játékára. Az első félidő hátralevő részében már csak Heil sérülését, és Boştină lövését jegyezhettük fel, ami jóval a kapu fölé szállt.

A második játékrészben is a nagyváradiak kezdtek jobban, az Olimpia játéka továbbra is hagyott kívánnivalót maga után. A folytatás első felében a cseréken kívül nem történt említésre méltó esemény. A 73. Percben azonban a jobb oldalon jó teljesítményt nyújtó Munteanuval találta szembe magát a nagyváradi védelem, aki nem kegyelmezett meg a hibát hibára halmozó vemdégeknek, s a hálóba gurított. Az egyenlítő találat a szurkolókat is lázba hozta, akik már az esővel sem foglalkoztak, biztatták a hazai csapatot. Szerencsére Csik legényei is megérezték, van keresnivalójuk a találkozón, és öt perccel később újabb gólt szereztek. Ezúttal Faur volt eredményes, aki Selagea beadását emelte át a kapujából nem éppen szerencsésen kimozduló Nagy fölött. Az Olimpia növelhette volna az előnyét, de Boştină és Kovács lövése célt tévesztett. A mérkőzés végén leginkább a születésnapját ünneplő Iuhas volt a középpontban, aki vastapsot kapott a lelátóról, a szurkolótábor pedig győzelmet követelt tőle, és társaitól a szerdai, Nagybányai FCM elleni kupameccsen.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón egy elégdett szatmári küldöttség — Csik Tibor, Cosmin Iuhas, Dumitru Munteanu —, és egy csalódott nagyváradi edző, Gheorghe Silaghi vett részt. Utóbbi a vezetőséget és a játékosokat is bírálta. Elmondta, hetek óta nem kaptak fizetést tanítványai, de ez nem jelenti azt, hogy félválról kell venniük a meccset, szemet hunyva a mérkőzés előtt megbeszélt taktika fölött. Hozzátette, nem tudja, meddig tudja még, vagy egyáltalán tudja-e még motiválni, biztatni a fiúkat, ezért komolyan elgondolkodik a folytatáson. Csik Tibor megköszönte a fiúknak a kitartást, a küzdelmet, s azt, hogy végig hittek abban, hogy képesek megfordítani az eredményt. Az anyagi problémák ellenére neki sikerült megértetnie a fiúkkal, hogy minden mérkőzésen a maximumot kell kihozniuk magukból, ami sokszor lehetetlen, tudván, hogy 10 hete nem kaptak fizetést. Az ünnepelt „Iuhas-kapitány” is örült a három pontnak, de elmondta, nagyon nehéz úgy edzenie, a pályán jó teljesítményt nyújtania, amikor otthon naponta az a kérdés fogadja, hogy kapott-e fizetést? „Nincs mit tennünk, reménykedünk, várunk, és megyünk tovább” — mondta. Az első gól szerzője, Munteanu természetesen örült a találatának, de leginkább azzal elégedett, hogy csapata megszerezte a három pontot, és ezzel továbbra is a Liga 2, 2-es csoportja tabellájának az élén található a szatmári alakulat.

Szatmárnémeti FC Olimpia – Nagyváradi FC Bihor 2-1 (0-1) Gólszerzők: Munteanu (73. perc), Faur (78. perc)/ Şulea (28. perc).

Olimpia: Băican- Munteanu, Tătaru, Heil, Iuhas- Bura (Cădar), Villand (Lukács), Chivari, Takács (Selagea)- Faur, Boștină. Edző: Csik Tibor

FC Bihor: Nagy- Mangra, Mintaș, Țoca, Arsene (Remeș)- Magda(Pantea), Lőrincz, Ember, Maria (Sas)-Andor, Sulea. Edző: Gheorghe Silaghi.

Játékvezető: Paul Unimătan-Mihai Marica, Marius Bălan, Răzvan Necrici. Megfigyelő: Emil Kemeneș, Zaharia Ciev.