Vasárnap délután a mezőfényi kultúrotthonban került bemutatásra Tempfli Katalin filmje, mely a mezőfényi amatőr gyermek színjátszók, a Lila fecskék főszereplésével készült. A bemutatóra sokan voltak kíváncsiak, a film nagy sikert aratott.
Érdeklődéssel és kíváncsisággal az arcukon gyűltek össze a mezőfényiek vasárnap este a kultúrotthonban, hogy együtt megnézzék, milyen is lett az a film, amelyben a helyi gyermekek játszottak. Tempfli Katalin, a film kiötlője, rendezője, írója, a bemutatót megelőző percekben még mindig roppant izgatott volt, mint mondta, izzad a tenyere, de reméli, a helyiek számára átjön majd filmje üzenete.
Tempfli Katalin egy igazi, helyi „kultúrcsodabogár”. Amatőr színjátszókkal foglalkozik, de szerkesztette már a helyi újságot és attól sem riad vissza, hogy zenés összeállításokkal, kabarétréfákkal szórakoztassa a közönséget. „Mindent a kultúráért, a helyi kulturális élet fellendítéséért!” — ez a hitvallása. Többek között ezt szerette volna Fényországom című filmjével is tudatosítani a helyiekben.
Sok üzenete, olvasata lehetne a művészfilmnek is beillő összeállításnak. Az első és legfontosabb talán az a kissé közhelyesnek is számító üzenet, hogy senki sem véletlenül született a világra, s az életért cserébe, a legkevesebb, amit tehet, hogy igyekszik hasznosan tölteni a neki kiszabott időt. Élete során pedig ki-ki igyekezzen jót tenni, maradandót alkotni közegében. A Fényországom erről is szól. A dialógusokat nem tartalmazó filmben a Lila fecskék csoport tagjai láthatóak, akik kifejező arccal igyekeznek átadni azon versek, dalszövegek üzenetét, melyeket a filmre alapszövegként felmondtak. Általuk talán kissé új értelmet, mélyebb tartalmat kapnak Demjén Ferenc, Koncz Zsuzsa, Presser Gábor stb. dalszövegei, melyek elhangzanak a gyermekek előadásában az alkotás alatt. A mezőfényi táj, a falu, a helyiek életében jelentőséggel bíró épületek a helyszínek, ahol a film játszódik. A vetítés ideje alatt a teremben többen hangos örömmel ismerték fel a szülőfalujukban, lakhelyükön játszódó történetet. Talán számukra is meglepetést jelentett, hogy akár egy kis falu, adott esetben Mezőfény is mozivászonra kerülhet, egészen újfajta megközelítésben.
A film végén vastapssal köszöntötte a közönség az alkotókat és a film szereplőit. Tempfli Katalin pedig meghatottan köszönte meg a résztvevőknek a türelmet, a szereplőknek és a segítőknek az együttműködést. Kiemelte a Polipol Mobila és a helyi polgármesteri hivatal támogatását, valamint köszönetet mondott, a stúdió- és hangtechnikai munkálatokért Orosz Róbertnek, a felvételekért és vágási munkálatokért Incze Gábornak.
Tőtős Tímea