„Felúsztak” egy helyet a tabellán

2017.05.13 - 21:43

A Pusztadarcói Recolta labdarúgócsapata 2–0-ra verte szombaton a vendég Fugyivásárhelyi SK csapatát, és ezzel megelőzte a táblázatban bihari ellenfelét. A mérkőzés napján egyébként zuhogott az eső, de délutánra sikerült nagyjából letakarítani a víztől a pályát.

Becsületesen küzdött a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata a harmadosztály huszonnyolcadik fordulójának a mérkőzésén, és így az eredmény sem maradt el: Ritli Zoltán edző legénysége 2–0-ra nyert és ezzel megelőzte az 5-ös csoport táblázatában a szombati ellenfelét, a Fugyivásárhelyi SK együttest.

A találkozó megrendezése egyébként délben még kérdőjeles volt. A zuhogó eső miatt állt a víz a játéktéren, a községi labdarúgópálya a kiterjedt tóhoz hasonlított. Azonban Vincze Sándor alpolgármester vezényletével több helybelinek sikerült letakarítani a víz nagy részétől a pályát, és egy így a 18 órai kezdéskor, a körülményeket tekintve, jó állapotban volt a pálya. Viszont a játékosoknak nem volt könnyű dolguk, hiszen a mély talajon, csúszós fűvőn igen nehéz volt lábon állni, és még a labda is elakadt többször a megmaradt pocsolyákban.

Egy ilyen tócsának köszönhetően született az első gól is, hiszen a jobb oldalon kifele tartó labda elakadt a vízben, amelyre Raul Ștef csapott le, keresztbe adta a kapu elé, az álmodozó bihari védők mögé érkező Thomas Goț pedig közelről nem hibázott (1–0).

Többnyire ebben ki is merültek az első félidő történései, hiszen a daróciak meddő mezőnyfölénye nem hozott veszélyes helyzeteket, míg az ellenfél a körülményeket próbálta szokni – sikertelenül.

Fordulás után Ștef növelhette volna az előnyt, de ziccerből nem találta el a kaput, egy perccel később pedig Toma fejesét a gólvonalról kaparta ki a vendégek kapusa, Cosmin Hava. A bihariak legnagyobb helyzetét egyébként a 65. percben jegyezhettük, amikor Andrei Has szabadrúgásból, 18 méterről kevéssel lőtt Daniel Oșan kapuja fölé.

A kegyelemdöfést Reszler Zsolt adta meg a rendes játékidő utolsó percében: jobb oldalról, kiszorított helyzetből vette célba Hava kapujának hosszú sarkát, de a oldallécet találta el, viszont a labda visszakerült a nagykárolyi sráchoz, aki másodjára már a rövid sarkot vette célba – eredményesen (2–0).

Nem változott az eredmény a meccs végéig, és ezzel a daróciak ötödik harmadosztályos győzelmüket jegyezhették. Ezzel kiegyenlítették a táblázatban a fugyivásárhelyieket, akik azonban pozíciót vesztettek, ugyanis a Reki elleni odavágón csak 1–0-ra nyertek a bihariak, az egymás elleni eredmények tekintetében pedig Ritli csapata áll jobban. Hozzá kell tenni viszont, hogy csak egy hétig lesz a 13. helyen a Recolta, hiszen a következő fordulóban szabadnapos a csapat, míg as fugyivásárhely játék nélkül szerez pontokat, hiszen a visszalépett beszterceiekkel kellett volna játsszanak.

Liga 3, 5-ös csoport, 28. forduló

Pusztadaróci Recolta – Fugyivásárhelyi SK 2–0 (1–0).

Gólszerzők: Goț (30. perc), Reszler (90.).

Recolta: Oșan – Vincze L., Micaș, Șimon, Toma, Reszler (Egri, 90+5. perc), Ștef (D. Pop, 89.), Vincze D., Goț (Mester N., 75.), M. Pop (Mester S., 90+3), Ionescu. Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Fugyivásárhely: Hava – Gál (Chiș, 78. perc), R. Pop, Buz, Cornea, Petricău, Has, Ferik (Moskola, 86.), Bercea, Lőrincz, Gergely. Vezetőedző: Szilágyi György.