Félszázas vereség Fehérváron

2014.03.11 - 19:53

Kikapott Gyulafehérváron, a CSU otthonában a Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapata.

Fájó vereségbe futott bele a Szatmárnémeti VSK kedden Gyulafehérváron, a női kosárlabda Nemzeti Liga 24. fordulójának mérkőzésén.

Rémálomszerűen kezdődött a szatmári csapatnak a találkozó: három és fél perc után Desroches szerezte meg az első VSK–pontokat (6–2), majd Jones talált be (19–4) még az első kétperces pihenő előtt. A következő tíz percben már kosárlabdához hasonló játékot produkáltak Éles Péter edző tanítványai is, de Orosz Andi triplájára (21–9) azonnal jöttek Cadjo, Uiuiu, és Brown távoli „válaszai” (37–9). Nem lett harminc pontos CSU–for, mert Wampler és Tarţa Eni is betaláltak, majd Desroches tett hozzá öt pontot, így a szünetre huszonnégy pontos hátrányba maradt a VSK (49–25).

Az első félidő statisztikáját nézve ijesztő látni, hogy a csapatkapitány Orosz Andinak 16 és fél perc alatt négyből egy közeli dobása sem talál be, csak egy tripla ékeskedik a neve mellett. Az eddig biztos kezű Jones, illetve Tarţa Eni 20 és 33 százalékos pontossággal dobtak.

A fordulás után a hazaiak három perc alatt harmincra növelték előnyüket (57–27), majd a 27. percben Orosz Andinak is beakadt egy közeli dobása, majd egy szabaddobása (65–34). A hajrára Voica egy triplával visszahozta a meccset huszonkilencre (72–43), de az utolsó tíz perc is szörnyű volt, a végén pedig azért izgulhattak a szatmáriak, hogy ne ez legyen az első meccse a VSK-nak, amelyen száz pontot dob az ellenfele.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 24. forduló

Gyulafehérvári CSU – Szatmárnémeti VSK 99–49 (19:4, 30:21, 23:18, 27:6)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi, Orosz (8, 0, 2), Voica (3, 5, 1), Ivan, Nagy, Desroches (11, 5, 2), Tarţa–Laza (4, 1, 4), Jones (6, 6, 4), Wampler (15, 5, 2), Cutaş (4, 2, 0).