Felnőtteket szorongattak az ifik

2013.08.27 - 20:05

Búcsúzott a Román Kupa további küzdelmeitől a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgó–együttese, de a „sárga–kékeket” a 19 éven aluli legények képviselték a felnőttcsapatok megmérettetésén.

A ráadáspercek utolsó pillanatában egyenlíthetett volna és a hosszabbításba vihette volna a találkozót a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata, de a zilahi Paul Unimatan játékvezető szemet hunyt egy szabálytalanság felett, nem ítélt 11-est a 19 éven aluli szatmári legénységnek, így 2–1-re kikaptak a juniorok a Liga 4-es Barcánfalvi Avântul AS felnőttcsapatától és búcsúztak a Román Kupa küzdelmeitől.

Cristian Popa edző így vegyes érzelmekkel tért haza kedd délután a máramarosi településről, ugyanis véleménye szerint a csapata nem érdemelt vereséget szenvedett. De ugyanakkor hozzátette, nem csak a szerencsén múlt a máramarosiak kvalifikációja, mivel a játékosai is hibáztak döntő pillanatokban. „Ennél többre lettünk volna képesek, mint amit itt teljesítettünk. Voltak helyzeteink, sok esetben okoztunk zavart a barcánfalviak védelmében, de ugyanakkor a mi is hibáztunk. Belementünk a játékukba, és ezzel elvágtuk magunk alatt a fát. Nem akarom alul értékelni az ellenfelüket, mert a negyedosztályos szinten is jó, rutinos csapat az Avântul – de szerintem ezt a meccset meg kellett volna nyerjük” – értékelt Popa.

A hazaiak egyébként egy könnyen megítélt 11-esből szereztek vezetést a 35. percben, Unimatan Mihalcát látta szabálytalannak. De a fordulás után rögtön, még a 48. percben Brian Lemac egyenlített. A 70. percben Horváth hibázott nagyot: a szatmári hálóőr a kapuba ejtette a labdát, és ezzel 2–1-re módosult az állás. A hajrában a máramarosiak időhúzó játékára nem talált ellenszert az Olimpia. A 93. percben Patric Pop és Nistor kényszerítőzése után az utóbbit elkaszálta az ellenfele, de a zilahi sípmester nem látta a szabálytalanságot, egy perccel később pedig a meccs végét fújta be.

Mint ismeretes, a másodosztályos Olimpia FC most csatlakozott a kupaküzdelmekhez, de Csik Tibor, a felnőttcsapat vezetőedzője úgy döntött, hogy átadja a szereplési jogot a junior A korosztályos legénységnek.

Román Kupa, selejtező, 4. forduló

Barcánfalvi Avântul AS – Szatmárnémeti Olimpia FC (junior A korosztályos csapata) 2–1 (1–0).

Továbbjutott: az Avântul.

Olimpia FC: Horváth – Ban, Nagy, Mihalca, C. Pop, P. Pop, Donca, Gulya, Lemac, Paul. Játszottak még: Sălăjan, Nistor, Stoica.