Féllábbal az elődöntben a kosaras lányok

2021.12.30 - 13:04

Nem volt egy sétagalopp a temesvári mérkőzés, ahol az FCC Baschet UAV Arad női kosárlabdacsapata a Szatmárnémeti VSK-t fogadta a Román Kupa negyeddöntő odavágóján, viszont végül sikerült behúzni Miguel Lopez edző csapatának az idegenbeli meccset, így előnyben várja a jövő szerdai, hazai, szatmári visszavágót.
A két együttes Aradon kellett volna megmérkőzzön szerda este, viszont a Maros-parti város sportcsarnoka tetőszerkezete meghibásodott, így nem lehetett ott játszani. Ezért költözött a találkozó Temesvárra.
Megosztotta egymással a két félidőt a két együttes, de végül a VSK jött jobban ki ebből a játékból. Az aradiak 6–4-ig vezettek, majd jöttek Fodor Márta és Stephanie Kostowicz pontjai, és a VSK először jutott előnyhöz a meccsen (6–9). A lendület viszont elfogyott, így a házigazdák visszajöttek, és a 7. percben már ők vezettek kettővel (11–9). Habár egy perccel az első negyed vége előtt 13–13 volt az állás, Jose Araujo edző tanítványai a végén rákapcsoltak és öt ponttal, az addigi legnagyobb különbséggel hozták az első negyedet (18–13).
A két perces szünet sem segített a szatmáriakon, hiszen az ellenfél két perc alatt nyolcra növelte az előnyt (25–17). Dora Ardelean triplájára azonnal jött Andreona Lanay Keys válasza, így az Arad tartotta a nyolcas fórt, sőt, a 14. percben már tízzel vezetett az ellenfél (30–20). Lopez azonnal időt kért, a következő másfél perc alatt viszont csak egy 4–0-s futást hoztak össze a lányok (30–24). Jött Araujo válasza, és az időkérése el is vágta a szatmáriak lendületét. Rengeteget hibáztak a VSK játékosai, és csak azért nem nőtt tovább a különbség, mert az ellenfél sem koncentrált kellően a támadójátékban.
38–31-es állásnál a legjobbkor jött a szünet a VSK-nak, hiszen kicserélt szatmári csapat lépett a parkettára a következő húsz percre. Két és fél perces 10–0-s futással indítottak Lopez lányai (38–41), majd a 25. percben Ardelean triplájával már kilenc pont volt közte (39–48).
Araujo időkérése másodikra is bevált, hiszen sikerült ismét elvágnia a szatmári lendületet, utána ugyanis a csapata felzárkózott négy pontra (44–48). Ezzel együtt viszont a negyed további részére is rányomta a bélyegét az időkérés, hiszen percekig „befagyott” az eredményjelző, közel öt perc alatt egy 5–3-as futást produkált a két csapat a negyed végéig (49–51).
Az utolsó negyed elején feljött egy pontra is Arad (52–53), de már nem remegett a szatmári lányok keze, hamar visszaállítottak hat pontos előnyt (52–58). Ezt sikerült megőrizni a végig, a házigazdák ugyanis már nem tudtak tovább zárkózni, és végül héttel nyert a VSK (64–71).
Ebben a bajnoki idényben a VSK egyetlen mérkőzést vesztett: novemberben Aradon kapott ki 11 pont különbséggel. A mostani sikerrel részben visszavágott a VSK az akkori vereség miatt, viszont annál is fontosabb, hogy a mostani győzelemmel nagy lépést tett Lopez csapata a Román Kupa elődöntője felé.
Visszavágó jövő szerdán Szatmáron 18 órától, és nem számít majd a végeredményben a különbség, ha a VSK behúzza azt a mérkőzést is.

NŐI KOSÁRLABDA, ROMÁN KUPA, NEGYEDDÖNTŐ

Első mérkőzés

FCC Baschet UAV Arad – Szatmárnémeti VSK 64–71 (18:13, 20:18, 11:20, 15:20)

Arad (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Tereza Vitulova (2/3/2), Andreona Lanay Keys (29/8/5), Teodora Manea (5/4/0), Nicoleta Alexandra Ghiță (6/3/0), Brankica Hadzovic (7/5/2) – Veatriki Akathiotou (11/6/2), Nagy Ildikó (4/4/0). Vezetőedző: Jose Araujo.

SZVSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Miljana Dzombeta (8/6/12), Fodor Márta (22/4/3), Katarina Vuckovic (10/12/0), Paloma Cucu (0/6/0), Stephanie Kostowicz (12/7/0) – Sierra Moore (5/4/1), Szmutku Renáta, Dora Ardelean (4/4/3), Sparkle Taylor (10/6/0), Biszák Boglárka. Vezetőedző: Miguel Lopez.

CSM Alexandria – Marosvásárhelyi Sirius 64–64
CSM Târgoviște –Phoenix Konstanca 56–77
CSTBv CSU Olimpia Brassó – Sepsi-SIC 46–125

Pesek Attila

Fotó: baschetarad.ro

Cselgáncs: Balkán-bajnokságot nyert Gorguet Maidelines

A Szatmárnémeti Olimpia VSK kubai származású sportolója két bosnyák ellenfelet győzött le iponnal.

Sakk: Seletye-bronz a kolozsvári próbán

Kiváló eredményt jegyzett Seletye Dominik a kolozsvári Sports Festivalon. Margareta Sarivan edző tanítványa a 49 nevezést regisztráló ÉLŐ 1700-1800 csoportban remekelt.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.