Félgőzzel nyertek a lányok szombaton

2012.10.07 - 16:39

Görcsösen kezdett a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata a Marosvásárhelyi Nova Vita elleni szombati bajnokin, de hamar magukra találtak a lányok, és simán behúzták a meccset.

Az Anemarie Părău, Utahya Drye, Orosz Andreea, Dara Kovacsevics, Shanika „Nip” Freeman felállásban kezdő VSK több mint két perc után találta meg az utat az ellenfél kosarába, de Ane duplájáig a vendégek már 0–4-re vezettek. Andi egyenlített (4–4), majd két perccel később Ane újabb pontjaival már vezetett a VSK (8–6). Ezt követően felváltva volt az előny a két csapatnál, a legnagyobb különbséget pedig a marosvásárhelyiek állították be, tíz másodperccel az első pihenő előtt (16–19). A következő negyed elején az újonc Lucas Italee Malina egy triplával mutatkozott be a szatmári közönség előtt (19–19), de a VSK még mindig nem tudott meglépni az eredményjelzőn. A negyed derekán, egy öt perces 14–0-s sorozattal sikerült „helyre állítani a rendet” 35–22. Ebből a hátrányból szünetig hármat még faragtak a vendégek (37–27), majd a második félidő elején kétszer nyolcra is felzárkóztak (39–31, 44–36). Dan Fleşeriu edző tanítványai ezúttal már nem követték el ugyanazokat a hibákat, mint a mérkőzés elején, és az utolsó pihenőig tizenhármat megőriztek az előnyből (58–45). A biztonságos előny tudatában a szatmáriak ezután már csak akkor „erőltették” a játékot, amikor arra szükség volt, így is sikerült növelni az előnyt, a 39. percig huszonháromig (76–53). Ezt a különbséget Nagy Anita duplájával sikerült a meccs végén is megtartani.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 3. forduló

Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi Nova Vita 78–55 (16:19, 21:8, 21:18, 20:10).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (12, 7, 2), Orosz (9, 1, 2), Szlimák (2, 1, 1), Szmutku (0, 1, 0), Ivan (2, 1, 1), Kovacsevics (10, 9, 2), Nagy (2, 0, 1), Giurgiu (3 – 1x 3 pontos, 0, 1), Părău (8, 3, 9), Freeman (17, 8, 3), Lucas (13 – 1x3, 1, 3).

További eredmények: Aradi ICIM – Kolozsvári U 76–39, Nagyváradi U VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 30–112, Sportul Studenţesc – SCM Craiova 70–78, Brassói Olimpia – BCT Alexandria 74–69, Temesvári Danzio – Bukaresti Olimpia 73–36. Hétfőn játsszák: CSM Târgovişte – Gyulafehérvári CSU (19 óra, Digi Sport 3). A Rapid szabadnapos volt.

Fotó: Dan Bale