Felemás érzések az Európa Liga második fordulója után

2015.07.17 - 06:01

Van ok örömre és szomorúságra is, a labdarúgó Európa Liga második fordulójának odavágó meccsei után.

A magyar csapatok közül a Debrecennek csak egy döntetlenre futotta idegenben, a Fradi kikapott hazai pályán, a román Astra Giurgiu nyerni tudott idegenben, míg a FC Botoşani alulmaradt Lengyelországban.

A Debreceni VSC 2–2-es döntetlennel zárt a lett Skonto otthonában. Bár a Loki hét kulcsjátékosát kénytelen volt otthon hagyni, ez nem akadályozta meg Kondás Elemér tanítványait, hogy az első perctől kezdve támadóan lépjenek fel. A villámkezdésnek köszönhetően már a 9. percben Balogh Norbert jobb oldali beadását a kapus elől Tisza Tibortanítani való mozdulattal varrta fel a léc alá, ezzel megszerezve a vezető gólt. A 27. percben egy hosszú indítást követően Arturs Karasausks használta ki a debreceni védelem figyelmetlenségét és pontosan gurított a jobb alsó sarokba. A szünetig Tisza kapufáján kívül nem sok érdekes történt a pályán, a fordulás után pedig a lettek 3 perc után átvették a vezetést, ismét Karasausks volt a gólszerző. Belehúzott a DVSC, folyamatosan támadta az ellenfél kapuját, míg a 72. percben a csereként beállt Geoffrey Castillion beállította a 2–2-es végeredményt.

A Ferencváros szurkolók bosszankodhatnak, ugyanis hazai pályán kapott ki a csapat a bosnyák Zeljeznicar ellen. Többnyire a Fradi uralta a mérkőzést, de a játékosok hatalmas helyzeteket hagytak ki, a kapufát is eltalálták, de gól nem született. A 90. percben jött a hideg zuhany, az addig a kaput is alig eltaláló bosnyákok egy ívelt szabadrúgásból alakítottak ki helyzetet, a megpattant labda Szomáliáról éppen Dzenis Beganovic elé került, aki kapásból a hosszú sarokba lőtte a játékszert.

Ugyancsak 0–1 lett a vége az Inverness – Astra mérkőzésnek, ahol a giurgiui alakulat Budescu 24. percben szerzett szabadrúgás góljával tudott nyerni. A második félidőben a skótoktól Doran és Dani Lopez jártak közel az egyenlítéshez, a román oldalon pedig Amorim találta el a kapufát.

A másik román érdekeltségű meccset Varsóban rendezték, ahol az FC Botoşani kapott ki 1–0 arányban. Leo Grozavu vezetőedző csapatának a védelme jól bírta a sorozatos támadásokat és a gólhoz legközelebb is ők jártak a szatmári Brata révén. Az utolsó félórában azonban sorra jöttek a Legia helyzetei, a 78. percben Duda egy pazar 20 méterről eleresztett labdával meg is szerezte a találkozó egyetlen gólját.