Felborult a barcelonai Camp Nou pályája, de csak 2–1-re nyertek a katalánok

2016.04.06 - 07:46

A Barcelona 2–1-re legyőzte az Atlético Madridot a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, és a katalánok második félidőben tapasztalt mezőnybeli fölényére nyugodtan használható a kicsit elcsépelt szakzsargon: felborult a pálya.

A gránátvörös-kékektől nem meglepő a nagy labdabirtoklási fölény – kedden ugyanakkor számokra levetítve egészen hihetetlen módon uralta a meccset a Barca. A 78,7 százalékos labdabirtoklás sem hétköznapi mutató: még ha az elmúlt években hozzá is szokhattunk, hogy a katalánok gyakorlatilag mindig, mindenki ellen többet birtokolják a labdát, hasonló mértékű fölényre jellemzően Levante-, Getafe- és Rayo-erejű csapatok ellen volt példa. Ugyanakkor az, hogy a Barcelona a második félidő több mint felében (!) az Atlético támadóharmadában tartotta a labdát egy BL-negyeddöntős meccsen, egészen megdöbbentő adat, s ennek a fényében csak a 2–1-es végeredmény nagyobb csoda. A katalánok ugyanis csak a második félidőben tudtak fordítani és nyerni, mivel az első félidőben az Atlético szerzett vezetést. A madridi alakulat azonban kevéssel a vezető találat után emberhátrányba maradt: a gólszerző Torrest egy felelőtlen megmozdulás miatt kiállította a játékvezető. A spanyol válogatott csatár találata után vélhetően elszürkült minden a Barca-rajongók előtt, ugyanis kedvencei sorozatban a kilencedik BL-kiíráson játszhattak negyeddöntőt és eddig csak egyszer, két évvel ezelőtt éppen az Atlético állította meg őket, hogy bejussanak a legjobb négy közé. Az már csak ráadás volt, hogy négy évvel ezelőtt a BL-elődöntőben a Chelsea éppen Torres góljával nyert az akkori címvédő Barca ellen. A csatár viszont ezúttal nem lett hős, ugyanis a 29. percben Neymart, tíz perc elteltével pedig Sergio Busquetset buktatta, mind a kettőért sárgát kapott.

A második félidő első fél órájában a csodával határos módon nem „fulladt meg” az Atlético. A Barca fölényének meg lett az eredménye, ugyanis Luis Suárez kétszer is betalált. Így az uruguayi csatár lett a meccs hőse, de hogy a 2–1-es győzelem mire lesz elég a visszavágón, az április 13-án kiderül. Torres idegenbeli gólja lehet, hogy mégiscsak sokat fog számítani?

A nap másik mérkőzésén a Bayern München 1–0-ra nyert hazai pályán a Benfica ellen Arturo Vidal 2. percben fejelt góljával. A gyors kapott gól után a Benficának sikerült rendeznie a sorokat, de ezt követően is a Bayern játszott veszélyesebben. A Benfica első nagyobb helyzetéig az 56. percig kellett várni, Jonas fordult kapura David Alaba mellett, de nem tudta elrúgni Manuel Neuer mellett a labdát. Jonas nem sokkal később egy sárga lappal szabadnapot szerzett magának a visszavágóra, majd kihagyott egy az előbbinél is nagyobb lehetőséget.

A vendégek ezzel gyakorlatilag el is lőtték a puskaporukat, de a Bayern sem tudott már újítani, így várhatnak még izgalmas percek a müncheniekre Portugáliában.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Barcelona – Atlético Madrid 2–1 (Suárez 63. perc, 74., illetve F. Torres 25.; kiállítva: F. Torres – 35. perc)

Bayern München – Benfica 1–0 (Vidal 2. perc).