Fél lábbal az elődöntőben a vetési ifik

2022.06.07 - 15:47

A megyei ifjúsági bajnokság szatmári győztese hétfő késő délután a bihari településen lépett pályára, és már az első percekben megszerezte a vezetést: Raul Matioc szögletére Denis Lazăr érkezett, aki fejjel küldte a labdát az ellenfél kapujába (0–1).
Az első félidő derekán egy egyéni akció végén Tamás Patrik növelte kettőre a vendégek előnyét, így egy megérdemelt 2–0-s vetési vezetéssel mentek pihenőre Cristian Popa és Cosmin Anton edzők legénységei.
Fordulás után is jól tartotta magát a szatmári csapat, amely nem adott sok lehetőséget ellenfelének, hogy veszélyes helyzetekig jusson, de a 60. percben, egy kontra végén megadta a „kegyelem döfést” az ellenfelének: ismét Matioc vállalta a főszerepet, aki Lazărt indította, utóbbi pedig ziccerből nem hibázott (0–3).
Ezt a három gólos előnyt kell megőrizze a Vetési Viitorul a péntek délutáni visszavágón. A június 10-i meccset 18 órától rendezik majd Szatmárnémetiben, a Someșul Stadion pályáján.
A továbbjutó csapatok elődöntő tornán vesznek részt június 16–18. között. A román szövetség a földrajzi kritériumok szerint négy regionális csoportot alakít aki, amelynek keretében körmérkőzéseket rendeznek egyetlen helyszínen. A három forduló után a csoportelsők kvalifikálják magukat a fináléba, amit június 23-án és 24-én rendeznek. Az elődöntő és döntő tornák helyszíneit a selejtezők után határozza meg a Román Labdarúgó-szövetség.