Uzsalyné Pécsi Rita előadásával folytatódott a Szülők Akadémiája Nagykárolyban. A neveléskutató, egyetemi oktató a gyerekkorban fejleszthető érzelmi intelligenciáról beszélt.
Ismét népes hallgatóság előtt hangzottak el kedd délután a Szent László Közösségi Ház dísztermében hasznos tanácsok, a Pro Calasantius Egyesület és a Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum előadás-sorozata, a Szülők Akadémiája keretében. A februári alkalmon Uzsalyné Pécsi Rita neveléskutató, egyetemi oktató beszélt a gyerekkorban fejleszthető érzelmi intelligenciáról.
Kocsis Aliz, a nagykárolyi felekezeti iskola igazgatója üdvözölte a százfőnyi közönséget. „Már a korábbi években is felmerült bennünk annak az igénye, hogy hasznos lenne elindítani egy előadás-sorozatot, amelynek a keretében mi, pedagógusok és szülők együtt tanulhatunk, együtt töltődhetünk, és olyan impulzusokat kaphatunk, amelyeket a mindennapokban és a munkánkban, a nevelésben hasznosíthatunk” — fogalmazott. Mint hozzátette, a Külhoni Magyar Családok Éve – 2018 keretén belül a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-n keresztül sikerült támogatásra szert tenniük, így az ötlet megvalósulhatott. Elmondta továbbá, hogy a sorozat záró alkalmán dr. Bartha Krisztina pszichológus, egyetemi előadó fog előadást tartani Agresszió és zaklatás a gyerekek és fiatalok körében címmel.
Meséljünk a gyerekeknek!
A közvetlen, humoros előadás közben megemlítette, hogy döntéseink java részét érzelmi alapon hozzuk meg. Ennek okán kiemelten fontos, hogy érzelmileg is megszólítsák a gyerekeket a tanulás során. Rámutatott arra is, hogy a kognitív készségeket mérő intelligenciával ellentétben az érzelmi intelligencia sokáig és nagyon jól fejleszthető. A leghatékonyabb a beszélgetés, a játék, a mese, az együtt töltött minőségi idő. Ezek alkalmazására buzdította hallgatóságát.
Az előadás végén kérdezni is lehetett az előadót, és könyveiből is sokan vásároltak.