FCSB – Sepsi OSK döntőt rendeznek a Román Kupa döntőjében

2020.07.10 - 11:29

A csütörtök esti Poli Iași – Sepsi OSK találkozón a megnyugtató előny ellenére a vendég háromszékiek játszottak fölényben, míg Mircea Rednic vezetőedző inkább a soron következő bajnokira pihentette a játékosokat, tartalékos csapatot küldött pályára, csak hárman kezdtek a két együttes múlt vasárnapi bajnoki összecsapásán is – amit a moldovaiak akkor 3–1-re nyert meg.

A mostani meccs 20. percében vezetést szereztek a szentgyörgyiek: Bourama Fomba mentési akciója balul sült el, ugyanis a a kapuja elöli felszabadítási szándékát „olvasva” Fülöp István lépett be a labdára, a székely legényről pedig visszapattant a laszti a kapuba (0–1).

Fordulása után megduplázta előnyét a Sepsi: Nicolae Carnat lövését bravúrral védte Teodor Axinte, viszont a kipattanót a holland Anass Achahbar a hálóőr fölött befejelte a labdát (0–2), így az elődöntő párharcban harmadszor volt eredményes.

A háromszékiek viszont nem elégedtek meg az eredménnyel, több helyzetet kidolgoztak, és csak a moldovai együttes fiatal kapusának köszönhette a házigazda, hogy nem futott bele a csapat egy méretes zakóba. A 86. percben a folyamatos támadásoknak meglett az eredménye: Ronaldo Deaconu szöglete után Daniel Celea fejesét Axinte a felső lécre tornászta, a kipattanót pedig Goran Karanović közelről a kapuba passzolta (0–3).

A mérkőzés után Leo Grozavu vezetőedző úgy nyilatkozott, a nagy teljesítmény az lenne, ha a kupadöntőt is megnyernék. Az ellenfél egy nagyon rutinnal rendelkező csapat, de a Sepsi trénere azt mondta, hogy mindent megtesznek a győzelem érdekében.

A Sepsi tehát történelme során először, a FCSB pedig 2015 után először játszik kupadöntőt. Említést érdemel az is, hogy legutóbb 2016-ban játszott bukaresti csapat kupadöntőt, akkor a Dinamo tizenegyes rúgások után kikapott a Kolozsvári CFR-től. Az előző három évben az Astra Giurgiu kétszer, míg a FC Voluntari, az AFC Hermannstadt, az Universitatea Craiova és a FC Viitorul egyszer jutott el a sorozat utolsó fordulójáig.

ROMÁN KUPA, ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Politehnica Iași – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–3 (0–1)

G.: Fülöp I. 20., Achahbar 50., Karanović 86.

A döntőbe jutott: a Sepsi OSK, kettős győzelemmel, 8–1-es összesítéssel.

A döntőben

Július 22., Ploiești, Ilie Oană Stadion: FCSB – Sepsi OSK

3szek.ro/prosport.ro

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.

Egy tucat góllal pakolták meg Nagysomkútot

A Román Kupa első fordulójának legnagyobb különbségű győzelmét állította be a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, amely csak akkor nem rúgott gólt Nagysomkúton, amikor nem akart.