FC Olimpia: tavaszi hibernálás

2015.04.04 - 15:03

Továbbra sem kelti azt a látszatott a Szatmárnémeti FC Olimpia legénysége, hogy a hatodik hely biztosítása mellett többet szeretne ebben a bajnoki idényben. Szombaton az éllovas Temesvári ACS Poli lemosta a pályáról Csik Tibor vezetőedző legénységét.

Rászámolt a házigazda Temesvári ACS Poli a vendég Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatára a másodosztályos felsőházi rájátszás első fordulójában, szombaton. A pont és pozícióbeli különbségeket nézve, mondhatnánk, hogy papírforma eredmény a 3-0-s temesvári siker. Viszont két héttel ezelőtt, majdnem hasonló felállásban a két együttes gólnélküli döntetlent játszott Szatmárnémetiben úgy, hogy az Olimpia állt közelebb a sikerhez. Így viszont elgondolkodtató a szatmári legények hozzáállása, ugyanis a 3,2 millió eurót érő játékoskerettel sorozatban a harmadik meccset veszítik el (az csapat játékoskeretének az éréke a transfermarkt.com szerint). Ráadásul a három meccs gólkülönbsége sem elhanyagolható, ugyanis az egyetlen szerzett gól mellett hatot kapott az Olimpia. Kérdés tehát, hogy milyen sokkra lenne szükség, hogy a fiúk vége felébredjenek a hibernálásból, ugyanis a két héttel ezelőtti, hazai ACS Poli elleni 0-0 óta, miután biztosították 6. helyüket a 2-es Csoportban, semmit sem játszik a csapat. Talán azt gondolják a fiúk, hogy így is ünnepelhető az együttes, miután teljesítették az idény eleji célkitűzést? A szurkolók, a közönség viszont nem a múlt teljesítménye miatt fizet jegyet vagy bérletet, hanem azért megy ki a stadionba, hogy szórakozzék. Ez pedig egy olyan „műfaj”, ahol akkor szórakozik a közönség, ha a kedvenc csapata szép játékot produkál, folyamatosan támadja az ellenfél kapuját és gólt rúg. Mindez hiányzik az Olimpia játékából két hete. Szombaton sem erőltette a játékot az Olimpia, a temesvári találkozó egyetlen pozítivuma, hogy debütált a felnőtteknél a szatellit két ifije, Donca és Lukács. Utóbbi egy egész félidőt, Donca pedig húsz perc játéklehetőséget kapott. Természetesen senki sem várt csodát a két tizenéves sráctól, viszont a többieknek illet volna megdolgozni a pénzükért. Sălăgeanu szabadrúgásai jelentettek ezúttal is némi veszélyt Pap kapujára, Bujor pedig ziccerből próbálkozott az első félidőben. Ezzel nagyjából ki is merítettük a veszélyes szatmári támadások jegyzetét, míg túlodalt az ACS állandóan nyomás alatt tartotta Șuta kapuját. A szatmári hálóőr nehezen tudta kezelni a helyzetet, ugyanis már a 13. percben bekaszált egy gólt: a kapus temesvári Belut szedte le a 16-oson belül, a szabálytalanság miatt a nagyváradi Florin Mihai Marcu játékvezető azonnal 11-est ítélt. A büntetőt Pedro Henrique értékezítte (1-0). A brazílt a 63. percben váltottza Doman, aki két perccel a beállása után hozzájárult a csapata második találatához: a középpályás beívelt szabadrúgása után a szatmári védelem Elek elé mentett, a Tatrangról igazolt csatár pedig védhetetlenül vágta a labdát az Olimpia kapujába (2-0). Negyed óra múlva Doman Elekkel és Bărbuţ-cal adott mattot a szatmári védelemnek, utóbbi hat méterről „végezte ki” Șutát (3-0).

„Minden mérkőzés előtt próbálom motiválni valami képen a fiúkat. A célt teljesítettük, az első hatban vagyunk, most azt kell bizonyítsák a játékosaim, hogy igazi labdarúgók. Azt gondolom, hogy szégyenletes a mostani teljesítmény, hiszen már játszottunk az első helyezettel. De ez a valós értékbeli különbség. A csoport legjobb játékoskeretével rendelkezik Temesvár, megérdemlik, hogy az élvonalban játsszanak” – értékelt a találkozó utáni sajtótájékoztatón Csik Tibor, az FC Olimpia vezetőedzője.

„Elégedett vagyok az eredménnyel, hiszen egyértelmű volt a fölényünk, de most már a következő meccsre koncentrálok, amit a Mioveni ellen játszunk” – mondta Dan Alexa, az ACS Poli vezetőedzője.

Az FC Olimpia egyébként március 7. óta, a Resicabányai Metalul elleni hazai 1-0-s siker óta nem nyert. Nagyváradon az FC Bihorral, majd otthon, az ACS Polival játszott gólnélküli döntetlent, 2-1-re kapott ki Szatmárnémetibe a FC Olt Slatinától, Tatrangon pedig 1-0-s vereséggel zárta a bajnoki alapszakaszt. Ugyancsak az alapszakaszban és Temesváron, Cosmin Bodeával a kispadon kapott ki 3-0-ra az Olimpia.

Pénteken az FC Olt érkezik az Olimpia Stadionba a rájátszás második fordulójának a mérkőzésére. Remélhetően a szatmári legények addig összekapják magukat.

Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás, 1. forduló

Felsőház

Temesvári ACS Poli – Szatmárnémeti FC Olimpia 3-0 (1-0).

Gólszerzők: Pedro Henrique 13. perc (11-esből), Elek 65., Bărbuţ 78.

ACS Poli: Pap – Belu, Melinte, Cânu, Neagu, Ov. Petre, Bărbuţ (Nanu 82. perc), Keita, Boldea (Poparadu 46.), Pedro Henrique (Doman 63.), Elek.

FC Olimpia: Şuta – Muntean, Micaş, Heil, Iuhas, Villand, Onicaş, Rus (Donca 71. perc), Faur (Feier 59.), Sălăgeanu, Bujor (Lukács 46.).