Belföld

Fákat döntött az úttestre és villamosvezetékeket rongált meg a szél Hargita megyében

2021.08.06 - 06:14

A Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint kidőlt fa zuhant a Csíkszeredát Székelyudvarhellyel összekötő 13A jelzésű országútra, és csak egy forgalmi sáv használható. Az útkarbantartók dolgoznak az akadály elhárításán, a forgalmat a rendőrség felügyeli.

Balánbányán középfeszültségű vezetékre zuhant, Csíkszentkirályon pedig el is szakította villamosvezetéket egy kidőlt fa. Az áramszolgáltató karbantartói mindkét helyszínen dolgoznak a károk elhárításán.

Az ISU közlése szerint Csíkszépvízen villám csapott egy fába, amelyik lángra kapott, a tüzet a helyi önkéntes tűzoltók oltották el.

Hargita megyében másodfokú (narancssárga jelzésű) viharriasztás van érvényben, péntek reggelig villámoktól és heves széllökésektől kísért záporok várhatók. A légmozgás sebessége a 100 km/h-t, az a lehulló csapadék mennyisége pedig a 60 litert is elérheti négyzetméterenként.

Csütörtök este Siménfalván (Şimoneşti), Etéden (Atid), Szentábrahámban (Avrămeşti) és Székelyandrásfalván (Săcel) harmadfokú (piros jelzésű) viharriasztás volt érvényben, erre a RO-ALERT rendszeren keresztül figyelmeztették a települések lakóit. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Több megyében is ítéletidő tombolt

Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.