Fájó vereség Kolozsváron

2017.12.03 - 17:42

Elszenvedte legmegalázóbb vereségét csütörtökön a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a Liga 3 ötödik csoportjában.

Hat gólt kapott és mindössze egyet rúgot Marius Botan csapata a 15. forduló nyitómeccsén a Kolozsvári CFR 2-es számú csapatának otthonában. Az első gólra a 9. percig kellet várniuk a hazai szurkolóknak. Petrilă iratkozott fel elsőként a góllövők listájára. A 15. percben újabb névvel bővült a lista, ezúttal Hamed használta ki a tasnádi védelem gyengeségét, és növelte kettőre csapata előnyét. A Szatmár megyeiek egyet faragtak a hátrányukból Nagy Imre révén, aki a 16. percben vette be Rus kapuját. Az első félidő hajrájában a hazaiak ismét gólt szereztek Petrilă jóvoltából, akinek összejött a dupla, majd két perccel az első játékrész vége előtt még egyszer megzörrent Cherecheş hálója, ezúttal Coţi volt a gólszerző. A második félidőben a tasnádi alakulat egy teljesíthetetlen küldetéssel nézett szembe: lefaragni a hátrányból, és elfeledtetni az első játékrészben nyújtott teljesítményt. Nem sikerült. Hamed még kétszer megvillant a folytatásban, és ezzel mesterhármassal járult hozzá az Unirea legfájóbb vereségéhez. A végeredmény: CFR 2 – Tasnádi Unirea 6–1. Marius Botan a CFR játékát méltatta, illetve a csapat futballistáit dicsérte. Saját csapatának játékára azonban rányomta a bélyegét a már jól ismert anyagi probléma és a hiányzó játékosok: Vădan, Silaghi, Stanciu és Bălău nem tudta vállalni a csütörtöki játékot. Szintén negatívan hatott az Unirea játékára a meccs előtt kapott hír: a polgármesteri hivatal továbbra sem szavazta meg a támogatást a csapatnak, pedig úgy tűnt, minden rendben lesz. Botan úgy érzi, a fiúk nem érdemlik meg ezt a bánásmódot az önkormányzattól, ezért ma a polgármesteri hivatalba megy a csapat számon kérni a vezetőségtől a legutóbbi döntést. Ez volt egyébként a Tasnádi Unirea utolsó meccse az őszi szezonban. A fiúk a 10. helyen zárják az évet 18 ponttal, öt győzelemmel, három döntetlennel és hat vereséggel. Az Unirea 14 meccsen 19 gólt rúgott és 24-et kapott. Tasnádi Unirea: Cherecheş, M. Silaghi (Székely), Cătună, Parnău, Bercean, Faur, Chivari, Nagy, Mureşan (Maşlinca), Ciul (Dascăl), Cădar (Bolba). Edzők: Marius Botan és Bogdănel Moise. Eredmények: Gaz Metan – Radnót 1–3, Kudzsir – Sănătatea 1–1, Gyulafehérvár – Magyarigen 1–1, Lénárdfalva – Felek 6–1, Szászrégen – Vidombák 5–1, Alsógáld – Kolozsvári U 0–3. A Dési Unirea szabadnapos volt.