Szatmári sport hírek

Fájó vereség, de első helyen maradunk

„Maradunk az első helyen, csak az a baj, hogy nem tudunk eltávolodni a másodiktól, hogy kicsit nyugodtabb legyen a játék” - summázza Csik Tibor vezetőedző (Fotó: Szatmárnémeti VSK)
2022.10.17 - 09:17
Két védelmi hiba döntötte el a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub zilahi bajnoki labdarúgó-mérkőzését, így Csik Tibor vezetőedző legénysége értékes pontokat vesztett a szilágysági városban, a vendéglátó SCM elleni találkozón.

A Liga 3 nyolcadik fordulójának szombati mérkőzése a hazaiak két helyzetével kezdődött, de a folytatásban az Olimpia VSK srácai voltak a veszélyesebbek az ellenfél kapujára. Hernando Orte Rodrigo és Guyene Mansour is két ígéretes helyzetet hagyott ki, sőt utóbbi hajszál híján a vezetést is megszerezhette volna az első félidő utolsó percében, amikor ziccerből a kapufára emelt a helyéről kimozduló Bogdan Miron felett.

A második félidőben kiegyenlített volt a játék, de a hazaiak két perc alatt kihasználtak két nagy védelmi hibát. Előbb Ciprian Brata szabálytalankodott feleslegesen a 16-oson belül, a megítélt 11-est Sergiu Pop értékesített (1–0), a 65. percben pedig Adrian Micaș faultolt a 16-os jobb sarkán, a megítélt szabadrúgásból pedig Alexandru Cherecheș varrta a labdát a bal felsőbe.
A hátralevő időben a hazaiak jól töredezték a játékot, a mieink nem tudtak közel kerülni az ellenfél kapujához. A 90. percben Mansour fejesét védte jó reflexszel Miron, így maradt a hazaiak 2–0-s győzelme.

Ezzel a vereséggel együtt az Olimpia VSK marad a 10-es csoport táblázatának az élén, és ha október 22-én nyerni tudnak a fiúk idehaza a szériában negyedik Félixfürdői Lotus ellen, akkor a bajnoki odavágó kört az első helyen zárják.

Mestermérleg

„Szerdán játszottunk egy barátságos mérkőzést az Avasfelsőfalui Oașul ellen, amit elvesztettünk 1–0-ra, utána pedig volt egy fejmosás, ami úgy látszik, hogy nem volt elég hatásos, legalábbis egyes játékosoknak. Két döntő hiba volt két alapjátékostól a tizenegyesnél, illetve a szabadrúgásnál. Szerintem egy kiegyenlített mérkőzés volt. Sajnos nincs kiegyensúlyozottság a teljesítményben. Nagyon jól játszottunk a nagyváradiak ellen, de sajnos ez a játék nem volt ugyanaz. Most a cserék sem hozták ugyanazt a pluszt, mint a múlt héten. Maradunk az első helyen, csak az a baj, hogy nem tudunk eltávolodni a másodiktól, hogy kicsit nyugodtabb legyen a játék. Érződik rajtunk és a srácokon, hogy szorongunk azért, hogy ne hibázzunk” – nyilatkozta a találkozó után Csik Tibor.