Fájó Olimpia-vereség a Mioveni-től

2015.10.10 - 17:02

A hajrában kapott góllal vesztett hazai pályán a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata szombaton, a CS Mioveni elleni hazai másodosztályos bajnoki mérkőzésen. A vereség után visszaesett a 9. helyre a szatmári alakulat, de Csik Tibi nyugalomra int.

Talán a fáradtságon, talán a mély pályán, vagy lehet, hogy a szerencsén múlt, de az is megtörténhet, hogy mindhárom tényező közrejátszott szombaton abban, hogy nem sikerült pontot szereznie a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának a CS Mioveni elleni másodosztályos bajnoki mérkőzésen. A vendégek ugyanis a hajrában szerzett góllal 1–0-ra győztek az Olimpia Stadionban rendezett találkozón.

Mint ismeretes, Csik Tibor vezetőedző legénysége egy hét alatt három nehéz mérkőzést játszott. A Szászmedgyesi Gaz Metan elleni hazai döntetlen után kedden Kolozsváron nyertek, de mindkét mérkőzés fizikailag megterhelő volt a srácoknak úgy, hogy a felkészülési lehetőségek továbbra is hiányosak. Szombaton pedig újabb erős csapat érkezett ellenfélnek, a CS Mioveni ugyanis a 2-es Csoport egyik legjobb alakulataként volt elkönyvelve, habár Claudiu Niculescu vezetőedző tanítványai két meglepő vereség után utaztak Szatmárra.

Mindezek ellenére szombaton úgy tűnt, hogy a sárga-kékek határozottabban kezdtek, és csak Heil figyelmetlenségén múlt, hogy az első negyedórában nem szerzett vezetést az Olimpia. A hátvéd ugyanis ajtó-ablak helyzetbe került, és míg a vendégek lest reklamáltak a bírónál, a meglepett szatmári legény elkapkodta az adódó lehetőséget és mellé lőtt. Azonnal válaszolt erre a Mioveni, de Gălan megpattanó szabadrúgását védeni tudta Băican. Több helyzetet nem is jegyezhettünk az első félidőben, ugyanis mindkét alakulat az ellenfél támadás-kísérleteinek a rombolására rendezkedett be.

Fordulás után Năstăsie nyolc perc alatt kétszer is meghűtötte a vért a szatmáriakban, miután lövései után a labda csak milliméterekre kerülte el a kapufát. De a 60. percben az addig „lézengő” Boștină is betalálhatott volna, de a földre pattintott fejese után a laszti a felső léc felett hagyta el a játékteret.

Faurnak sem volt szerencséje a 69. percben, amikor erősen megfejelt labdáját Popescu remek reflexszel védeni tudta. Ezután ismét középre költözött a játék, mígnem a 85. percben a csereként beállt Buhăescut egyedül találta meg Ayza balról beívelt labdája, aki a hosszú sarkon állva zavartalanul fejelhetett Băican kapujába. Az egyenlítés már nem jött össze, így a szatmári közönség keserű szájízzel ment haza egy olyan meccsről, amelyen a kedvenceik néhány pillanatra megvillantották tudásukat, de csak egyszer találták el a kaput.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón Niculescu is elismerte, hogy végre átpártol melléjük a szerencse, ugyanis szerinte az előző két bajnokin elvesztett hat pont Fortuna számlájára írható.

„Az előző két elvesztett bajnoki után végre átpártolt a szerencse, de a játékosaim is sokkal jobban koncentráltak — mondta a Mioveni szakvezetője, aki továbbá úgy véli, hogy a csapata megérdemelte a szatmári három pontot. — Tudtuk, hogy egy agresszív csapattal játszunk, de a fiúk sokat dolgoztak ma (szombat — szerk. megj.) a pályán. A mérkőzés összképét tekintve úgy gondolom, megérdemeltük a győzelmet, hiszen többet birtokoltuk a labdát, és veszélyesebbek voltunk az ellenfél kapujára.”

Csik Tibi optimista maradt, de bízik benne, hogy a közönség mellettük marad még akkor is, ha szombaton néhányan kifütyülték őket.

„Abból kell gazdálkodnunk, amink van. Nekünk nincs olyan hosszú kispadunk, mint a Mioveni-nek, akik még azt is megengedhették maguknak ma, hogy a tavalyi gólkirályt, Buhăescut a kispadon tartották több mint egy órán keresztül. Én nagyon sajnálom a játékosaimat, hiszen úgy vélem, ez az eredmény igazságtalan. Erőn felül teljesítettek az elmúlt három meccsen, sikerült négy pontot szerezni, és most egyesek kifütyülnek. Jöjjenek a mérkőzéseinkre a szurkolók, hiszen szükségünk van rájuk, de kérem, hogy biztassák a fiúkat. Ma is jól játszottak, de egy hiba sajnos sokba került. Nem szabad elcsüggedni, nagyon egyben van a mezőny, kiszámíthatatlan eredmények születnek. A következő mérkőzéseken visszahozzuk ezeket az elvesztett pontokat” — ígérte a szatmári szakvezető.

Október 17-én sem lesz könnyű dolga a szatmári csapatnak, hiszen a Pankotai Șoimii vendégei lesznek, akik az elmúlt szombati forduló előtt még a második helyen álltak (miután többek között 1–0-ra győztek Mioveni-en), de az elmúlt hétvégén meglepetésre kikaptak a Nagyváradi FC Bihor otthonában.

Liga, 2-es Csoport, 8. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – CS Mioveni 0–1 (0–0). Gólszerző: Buhăescu (85. perc).

FC Olimpia: Băican – Takács, Heil, Tătaru, Iuhas, Ciul, Villand (Selagea, 78. perc), Rus, Lukács (Bura, 68.), Boștină, Faur (Roatiș, 85.). Vezetőedző: Csik Tibor.

Mioveni: Popescu – Tolmbaye, Ed. Stoica, Ayza, Toriște, Mîrzeanu, Năstăsie (Biceanu, 87. perc), Tirică (Neacșu, 81.), Gălan, Nilă (Buhăescu, 64.), B. Stoica. Vezetőedző: Claudiu Niculescu.