Ezúttal is „teltházas” volt az Unio Kupa

2017.11.20 - 11:00

Remekeltek a szatmári cselgáncsozók az Unio Kupa nemzetközi verseny huszonkettedik kiírásán, amelyet szombaton rendezett meg a Both Katalin Sportteremben a Szatmárnémeti Unio SK, a Szatmár Megyei Cselgáncs Egyesület, a Szatmár Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság és a szatmárnémeti önkormányzat támogatásával.

Mint minden évben, ezúttal is megtelt kis cselgáncsozókkal a szatmári sportterem, akik öt küzdőfelületen harcoltak, három korosztályban, 59 súlycsoportban. Terely Mihály edző – aki közel egy hónapja az Unio Sportklub elnöke lett a nyugdíjba vonult Gheorghe Istrăuan helyén – lapunknak elmondta, a hazai egyesületek mellett magyarországi, ukrajnai és lengyelországi egyesületek is küldték legjobbjaikat, így erős mezőny küzdött Szatmárnémetiben. Összesen 25 csapat 360 sportolója lépett tatamira, az Unio SK cselgáncsozói pedig 3 arany-, 5 ezüst- és 5 bronzérmet tartottak itthon, és ennek alapján, az összesített csapattáblázatban a harmadik helyen zártak.

A csapatversenyre egyébként idén is a küzdelmek megkezdése előtt lehetett nevezni tíz cselgáncsozóval. Kizárólag ezek eredményeit vették figyelembe a pontozásnál, így a Nagybányai VSK bizonyult a mezőny legjobbjának. Második lett a Szatmárnémeti Fușle Security csapata.

Terely Mihály köszönetet mond mindazoknak, akik segítették az Unio Kupa huszonkettedik kiírásának a megrendezését. A helyi vállalkozók közül Bebe Vonet pénzdíjakat adott át az Unio SK dzsudokáinak, akik idén bajnoki érmet szereztek: Luca és Chris Felbernek, továbbá a Lung-fivéreknek, Romeonak, Davidnak és Paulnak. Az edző és klubelnök köszönetet mond Bertici István, Loredana Silaghi, illetve Domuța Aliz támogatásának is, és nem utolsósorban a bíróknak, akik önkéntesen, ingyen segítettek a torna lebonyolításában.

Szatmárnémeti Unio SK

U10-es korosztály

2. hely: Alex Urâte (46 kg), Tar Alisia (+44 kg)

3. hely: Adrian Rebegea (21 kg), Orosz Erin (32 kg), Larisa Lupan (30 kg), Maya Dienes (36 kg).

U11

1. hely: David Lung (42 kg)

2. hely: Romeo Lung (42 kg)

Ebben a kategóriában a döntőt nem játszották le, a korosztály bajnoka, Romeo ugyanis meccs nélkül átengedte a torna aranyérmét testvérének, Davindak.