Ezüsttel zártak a párbajtőrvívó lányok

2013.09.17 - 17:43

Az Szatmárnémeti Sportklub három arany– és egy ezüstéremmel zárta a 20 éven aluli vívók bajnoki küzdelmeit a Csipler Sándor Vívóteremben.

Nem sikerült a címvédés a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívó lányainak a 20 éven aluliak bajnoki csapatküzdelmében. A Csiszár Ferenc, Nagy Lehel edzőpáros tanítványai bravúros teljesítménnyel jutottak a döntőig, ahol azonban a rutinosabb LPS Craiova vívói már túl nagy falatnak bizonyultak.

Amalia Tătăran, Bianca Oros, Nagy Csilla, Sandra Pop felállásban az SK első számú csapata 45–37-re győzte le az elődöntőben a Steauát, és ezt a lendületet sikerült átvinni a döntő meccs elejére is. 20–20-ig fej–fej mellett haladt a két csapat, amikor már közrejátszott a fáradság, illetve a tapasztalat hiánya is. Az egyéniben bajnok Tătărannak ráadásul meggyűlt a baja a fegyverrel is, a 19 éves lány pedig nehezen viselte a nehézségeket, így a Craiova 45–37-re hozta a döntő harcot.

„Megdolgoztunk ezért az ezüstéremért is” – nyilatkozta Amalia Tătăran, aki hatalmas sikernek könyvelte el a Steaua elleni győzelmet. Az idén sikeresen érettségiző lány azonban távozni fog az SK-tól, miután felvételit nyert egy bukaresti jogi egyetemre. Az ifivilágranglistán 6. helyen álló vívó a felnőtt Román Kupa–viadalok után átigazol a Dinamohoz. „Fájó szívvel megyek Szatmárról, ugyanis mindent, amit eddig elértem, a Sportklub edzőinek köszönhetek. Bízom benne, hogy az utánpótlás tovább viszi a hagyományt, és újabb bajnoki címeket fognak hozni Szatmárnémetinek” – folytatta a szatmárudvari sportoló.

Az SK második számú csapata, Teodora Coste, Teodora Drăguşin és Pallai Amarillisz felállásban az 5. helyen zártak.

A korosztályos bajnoki küzdelmek Craiován, a férfiak versenyével folytatódik. Az SK viszont nem vesz részt ezen a megmérettetésen, így a szatmáriak gyakorlatilag befejezték a 20 éven aluliak bajnokságát. Férfi tőrvívásban Bogdan Dascălu, illetve a fiúcsapat szerzett egy–egy bajnoki aranyérmet, Amalia Tătăran női egyéni párbajtőrvívásban lett első, míg a női csapat a második lett, így az SK három arany– és egy ezüstéremmel zárta a küzdelmeket.