Ezüstérmes kategóriabúcsú

2023.02.26 - 09:01
Stílusosan búcsúzott a junior kategóriától Magos Róbert Patrick, a Samuraiul SK karatékája: a több mint 250 versenyzős, budapesti Promontor Kupán a dobogó második fokára léphetett.

Szombaton rendezték meg Budapesten, a budafoki sportcsarnokban a Promontor Kupát — sok éves hagyomány, hogy a Wado-s klubok versenyzői ezen a rendezvényen kezdik meg a tavaszi versenyszezont, hiszen a szervezők célja évek óta változatlan: a Wado karate erősítése azáltal, hogy lehetőséget nyújtanak a közös versenyzésre, amely kiváló felkészülés kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

A több mint 250 karatéka között ott volt az egyetlen romániai karatéka, Magos Róbert Patrick, a Samuraiul SK junior sportolója is, aki a + 76 kg-os súlycsoportban harcolt.
Róbertnek ez volt az utolsó meccse a junior kategóriában, márciustól a felnőtteknél fog küzdeni a - 80 kg-os súlycsoportban.

A verseny érdekessége az volt, hogy mindenki harcolt mindenkivel (kategóriánként) és a megnyert meccsek alapján hirdetek győztest, így Róbert sorra nyerte meccseit, csak a döntőben állították meg ahol 5- 4 re vesztett és a jól megérdemelt második helyre jutott.