Ki korán kel, aranyat lel — abszolút nem alaptalan ez a régi bölcsesség. A Világgazdasági Fórum (WEF) által végzett felmérés szerint, a legnagyobb cégek vezetői, a reggeleikből igyekeznek kihozni a legtöbbet — írja a 24.hu.
Azok, akik a legnagyobb szakmai sikereket érték el a világon, és a legaktívabb életet élik, mind osztják azt a filozófiát, hogy a napjaik első óráiban a számukra legfontosabb dolgoknak szentelik, mielőtt még mások ügyeivel kellene foglalkozniuk.
1. Korán kelés
A nagyvállalatok vezetőinek kilencven százaléka reggel hat előtt ébred. Indra Nooyi, a Pepsi vezére például hajnali négykor kel, és legkésőbb hétre az irodájában van. Bob Iger, a Disney igazgatója fél ötkor kell, hogy olvashasson, és átböngéssze a híreket, Jack Dorsey, a Square vezetője pedig fél hatkor már kocog.
2. Első a víz
Reggelente a legtöbben kávét iszunk először, ami nem megfelelő választás. Az emberi szervezetben zajló folyamatok miatt, az első kávé ideális ideje délelőtt kilenc és tizenegy óra között van. A napot vízzel kell indítani, ami hidratálja a szervezetet, ezzel élénkít, és beindítja az anyagcserét.
3. Mozgás
A testmozgás mindig egészséges, ám azok, akik reggelente végzik, sokkal kevésbé hajlamosak később kifutni az időből. A reggeli előtti edzés az egész hátralévő napra lecsökkenti a stressz szintjét, visszafogja a kalóriadús étrend káros hatásait, és nagyban javítja az alvás minőségét.
3. Családdal töltött idő
Akár olvashatunk a gyerekeknek, akár egy egy jó kis reggelit is készíthetünk közösen.
4. Beszélgetés
A házastárssal való kommunkáció, főleg akkor, amikor még nem vagyunk túl fáradtak, elengedhetetlen a kiegyensúlyozott, sikeres élethez.
5. Beágyazás
Hihetetlen, de a rendben hagyott fekhely sokkal produktívabb, és boldogabb naphoz vezet.
6. Meditáció
Az elme megtisztítása, hogy csak az adott napra tudjunk koncentrálni szintén nagyon fontos.
7. Jegyzetek
Készítsünk jegyzeteket azokról a dolgokról, amik boldoggá tesznek, amikért hálásak vagyunk.
8. Tervkészítés
Ha reggel egyben látjuk az egész előttünk álló napot, könnyebben eltervezhetjük, hogy mire fókuszálunk majd jobban, és mire kevésbé.