Négy olyan hivatalos kutatáson alapuló, nem teljesíthetetlen tanácsot gyűjtött össze a hazipatika.com, amelyek segíthetnek abban, hogy még jobbá tegyük a párkapcsolatunkat.
A kutatót több ezer tanulmányban, kutatásban foglalkoztak a párkapcsolatokkal és azzal, hogy azok mitől működnek.
Fejezzük ki csodálatunkat
Egy veszekedés utáni kibékülésnél ez valószínűleg meg szokott történni. De kutatások azt mutatják, hogy jó befektetés, ha ok nélkül is kifejezzük szeretetünket, ezzel esetlegesen megelőzve a konfliktusokat. Csodálatunkat kifejezhetjük néhány váratlan szöveges üzenetben, apró szívességben, egy kedves, a hűtő ajtaján hagyott üzenetben. Ha a párunk stresszes, ingerlékeny, akkor ezek az apróságok garantáltan pozitív érzéseket váltanak ki benne. Jó ötlet az is, ha megfogalmazzuk, mit méltányolunk a másikban és ezt ki is fejezzük.
Különítsünk el egy zugot az agyunkban a párunknak
Elfoglaltabbak vagyunk, mint valaha, minden pillanatban résen kell lennünk. Az elme számtalan információt tárol, de érdemes egy kis részét arra "befogni", hogy partnerünkkel kapcsolatos információkat tároljunk benne. Itt olyan egyszerű dolgokra kell gondolni, mint például a fontos dátumok, kedvenc ételek megjegyzése. Vagy egyszerűen kérdezzük meg kedvesünket arról, hogy éppen mit gondol, mit érez, a válaszokat, pedig jegyezzük meg.
Fogadja el, hogy befolyásolják egymást
Sokan úgy határozzák meg egy kapcsolatban a hatalmukat, hogy befolyással vannak a másikra. De lehet ezt a fajta befolyást egyensúlyban tartani. A boldog párkapcsolatokban ezeket a befolyásokat elfogadják. Más szóval, ha gyakran mondja, hogy "igen" - és teljesítjük is a kérést, akkor bár partnerünk befolyásolt minket, mégis a végeredmény mindkettőnk számára pozitív lesz. Ha csak a saját igazunk mellett érvelünk, az nem oldja meg a problémákat, sőt eltávolítja partnerétől.
Ismerje a másik belső világát
Él a fejünkben egy kép párunkról. Jelentéseket társítunk az eseményekhez, szavakat a gesztusokhoz. Ezek a jelentések egy szimbolikus világot alkotnak a fejünkben, amit partnerünk nem is ismer. A konfliktusok gyakran abból adódnak, hogy ezeknek az elképzelt képeknek az alapján várunk partnerünktől valamiféle reakciót az adott eseményekre. A kapcsolat fontos része, hogy az elképzelt tulajdonságok találkozzanak a valódiakkal. Sokunknak nehéz kifejezni az érzéseinket, vágyainkat, álmainkat, ezért gyakran azt mutatjuk, amit partnerük látni szeretne, ezzel csalódást okozva neki. Minél többet tudunk kedvesünk belső világáról, annál több közös álmot tudunk valóra váltani. A boldogság kulcsa, hogy megismerjék a másik álmait, vágyait, létrehozzunk egy közös jelentésrendszert.