Ezen a héten kialakul a legjobb nyolc mezőnye

2018.03.12 - 13:47

A Juventus, a Liverpool, a Real Madrid és a Manchester City már múlt héten kiharcolta a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, a legjobb nyolc mezőnyét pedig a keddi és szerdai párharcok győztesei fogják kiegészíteni.

Kedden két mérkőzést játszanak. A Manchester United a spanyolországi 0–0 után fogadhatja bizakodva a Sevillát, hiszen egy gólos győzelemmel is továbbjut. A hétvégi, Liverpool elleni honi bajnoki győzelem pedig tovább növelheti a Jose Mourinho menedzser legénységének az önbizalmát, amely 2014 után ismét BL-negyeddöntőben játszhatna. A feladat nem lesz egyszerű, mivel az Európa Liga 2014-es, 2015-ös és 2016-os győztese nyerni ment az EL 2017-es győztesének otthonába, Manchesterbe. Ugyanis szurkolóival csak így tudná feledtetni a honi bajnoki fiaskót, hiszen az elmúlt hétvégén is odahaza kaptak ki a Valenciától.

A nap másik mérkőzését Rómában rendezik, ahol a „Farkasok” a Sahtar Donyecket fogadják. Kiderül majd, mennyit ért Cengiz Ünder harkivi találata, ugyanis a február 21-i találkozót végül az ukránok nyerték meg 2–1-re. Viszont a rómaiak idegenbeli találata akár továbbjutást is érhet, amennyiben sikerült számukra kedvező eredményt elérni.

Az AS Roma továbbjutás esetén visszavághat az ukránoknak a 2011-es vereségért: akkor is a BL nyolcaddöntőjében találkozott össze a két együttes, és akkor 6–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé a Sahtar. A bányászváros alakulata azóta sem jutott el olyan messze a BL-ben, azután 2013-ban és 2015-ben játszott még nyolcaddöntőt.

Az AS Romának nagyon távoli emlékei vannak arról, hogy milyen a BL negyeddöntős szereplést. Tíz évvel ezelőtt, a 2017-2018-as szezonban jutotta a legjobb négy közé a Real Madrid búcsúztatása után, ott viszont alul maradtak a Machester Uniteddel szemben (amely végül megnyerte a kiírást). Azután 2009-ben, 2011-ben és 2016-ban jutottak el még a BL-nyolcaddöntőbe.

Kérdés tehát, hogy Eusebio Di Francesco edző alakulata megtöri a jeget, és tíz év várakozás sikerül bejutnia a negyeddöntőbe?

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Manchester United – Sevilla (21.45 óra, Pro Tv, Telekom Sport 1, M4 Sport) (az első mérkőzésen: 0–0)

AS Roma – Sahtar Donyeck (21.45 óra, Look Plus, Telekom Sport 2) (az első mérkőzésen: 1–2).