Ez csak egy pont – Reki-Dés 2–2

2016.10.19 - 18:08

Nem örülhetett felhőtlenül a Pusztadaróci Recolta a történelme első divíziós pontjának, ugyanis szerdán nyert helyzetből ikszelt a désiekkel.

Hiába szerezte meg tegnap a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata a történelme első divíziós pontját, az Estinca András, Csik Tibor edzőpárosnak van oka bosszankodnia, hiszen a szerdai, hazai bajnoki mérkőzést meg kellett volna nyerni. Bár a hétközi forduló daróci meccsén a vendég Dési Unirea már a 3. percben vezetést szerzett, negyed órával később már a Rekinek kedvezett a játék, hiszen Espinogu hamar begyűjtött két sárga lapot és egy kiállítást, a 20. percben pedig Alex Blaj kezezése miatt ítélt 11-est a zilahi játékvezető, Gabriel Almas. Viszont Horia Bîgiu elegánsan a kapu fölé vágta a labdát, így maradt a dési 1–0-s vezetés.

Féltucatnyi kihagyott daróci helyzet után a második félidőt remekül kezdték a hazaiak: ezúttal Kovács Szabolcs kezezése miatt jutott ismét büntetőhöz a Reki, de ezúttal Andrei Mureșan állt a labda mögé, aki már nem kegyelmezett az ellenfélnek (1–1). Maradt a hazai mezőnyfölény és a 69. percben Pavel Nemeș a felső lécet találta el, akárcsak Daniel Pop fejese a 73. percben. Viszont utóbbi helyzetnél érkezett a jobb oldalon az 54. percben becserélt Raul Ștef és fejjel kapuba küldte a labdát (2–1).

Ezután a daróci zöld-fehérek visszazártak és magukra húzták ellenfelüket, akik emberhátrányban is hatalmas nyomást gyakoroltak a Reki kapujára. Dan Plăian távoli lövése még célt tévesztett, de a 89. percben az öt perccel korábban beálló Paul Obreja közelről már nem hibázott és egy kipattanó labdát könnyedén emelt át Daniel Oșan felett.

A hátra levő időben mindkét csapat játékát a káosz uralta, de már egyik sem tudta veszélyeztetni az ellenfél kapuját, így maradt a 2–2-es eredmény. Ez az első pontja a Liga 3-ban a Rekinek, de nem volt ok az ünneplésre, ugyanis ezen a találkozón itthon kellett volna tartsák mindhárom pontot.

Liga 3, 5. Csoport, 8. forduló

Pusztadaróci Recolta – Dési Unirea 2–2 (0–1). Gólszerzők: Mureșan (59. perc, 11-esből), Ștef (73.), illetve Iova (3.), Obreja (89.).

Recolta: Oșan – Csik, Vincze L., Lauruk, Rebegea (Ștef, 54. perc), Mureșan, Ionescu, Nemeș (Mester, 83.), Șimon (Toma, 59.), Pop, Bîgiu (Bob, 74.).

Unirea: Székely L. – Podină, Kis (Blaj D., 61. perc), Kovács, Plăian, Blaj A., Ferhaoui, Giurgean (Bota, 46.), Papp (Obreja, 85.), Esiogu.

Kiállítva: Esiogu (18. perc)