Egészség

Ez a teendő, ha túlettük magunkat

2017.10.22 - 17:00

Még a legegészségesebben táplálkozó emberekkel is előfordul néha, hogy kicsit túllőnek a célon, és jóval többet esznek a kelleténél. Ilyenkor a következőkkel érdemes próbálkozni, hogy minél hamarabb visszalendüljünk a normális kerékvágásba.

Ne vádoljuk magunkat!

Ha bűntudatunk van a túlevés miatt, akkor ez gátol abban, hogy pozitív irányban változzunk, és könnyen érzelmi evéshez vezet. Mondjuk el magunknak többször, hogy nem kell tökéletesnek lennünk, és szabad hibázni. Ahelyett, hogy mit rontottunk el, koncentráljunk inkább arra, hogy mit fogunk jobban csinálni a jövőben.

Együnk eleget!

Attól, hogy előző nap dupla annyi kalóriát vittünk be, mint kellene, még nem kell, hogy másnap csak fele annyit együnk. Ettől csak rosszabbul fogjuk érezni magunkat, ráadásul hosszú távon egészségtelen kapcsolatunk alakulhat ki az ételekkel.

Ügyeljünk a vércukrunkra!

A legtöbb túlevéses történetben komoly szerepet játszanak a szénhidrátok, amelyek miatt vércukrunk az egekbe szökik, majd hamar visszaesik. Ilyenkor nagyon fontos, hogy olyasmiket együnk, amelyek nem okoznak vércukorszint-ingadozást. Ellenkező esetben bármennyire teletömtük is magunkat, ismét farkaséhesek leszünk.

Figyeljünk az adagokra!

Még a leghizlalóbb, legegészségtelenebb ételek is beleférnek néha, ha csak keveset eszünk belőlük. Túlevés után térjünk vissza szokásos adagjainkhoz. Kipróbálhatjuk azt is, hogy kisebb tányérokra tálalunk, amelyeken még a kisebb adagok is többnek tűnnek. Ez a kis optikai trükk segít meggyőzni agyunkat arról, hogy alaposan telepakoltuk a hasunkat - a valódi túlevés veszélye nélkül.

Szelektáljunk a maradékok között!

Bár ételt kidobni nem szép dolog, de ha nem akarunk további felesleges pluszkalóriákat bevinni, akkor csak az egészséges maradékokat tartsuk meg. A natúr, sovány húsok, zöldségek , saláták, teljes kiőrlésű lisztből készült pékáruk maradhatnak.