Evezősport: Európa bajnoki ezüst és ötödik hely Boszniában

(Fotók: CS Voinţa Arad)
2024.06.18 - 12:14
A román csapat tagjaként egy ezüstérmet és egy ötödik helyezést szerzett az aradi Voinţa egyesület tagjaként a szatmárnémeti Molnár Rajmond Milán a múlt heti vadvízi EB-n.

Június 10. – 14. között a boszniai Konjicban, a Neretva folyón tartották az idei vadvízi evezési Európa Bajnokságot, a megmérettetésen az aradi Voinţa egyesület színeiben a szatmárnémeti Molnár Rajmond Milán is részt vett, a versenyről szép eredménnyel térhetett haza.

Pararafting és vegyes-csapat versenyszámban vett részt, az elsőben 2 parasportoló és két nem-parasportoló alkotta a hajót, a vegyesben két férfi és két női versenyző ült a hajóban.

Takács Andrea

Minden versenyszám, mindkét fajta csapat számára négy próbából állt: szlalom, sprint, fej-fej-mellett, illetve 7,5 kilométeres hosszútáv számokból, az elért eredmények átlaga lett az adott csapat végeredménye.

Pararaftingban, a Molnár által erősített román csapatnak sikerült megszereznie a második helyet, felállhattak a dobogó második helyére, a vegyes versenyszámban, ahol szintén ott ült a hajóban, az ötödik helyen zártak.

Princz Csaba

SZÓLJON HOZZÁ FACEBOOKON!

Jól szuperált Szarvason a Szatmárnémeti Rockhajó

Négyfős szatmári csapat vett részt augusztus 17-én a XXVII. Szarvasi Kenumaratonon.

Kajak: aranyat ért Molnár Rajmond evezése

A dobogó legfelső fokára állhatott a szatmárnémeti Molnár Rajmond, miután ismételt Piteşti-en és tavaly után idén is megnyerte az október 7. - 8.-i, Bascov tavi kajak-maratont.

Kétezer kilométer van a szatmári kajakos evezőiben!

Kajak-maratonnal zárult az idei, romániai evezős szezon, aradi sporttársaival vállvetve nyerte meg a 14 kilométeres versenyt a szatmári Molnár Rajmond. Kétezer kilométer van az evezőiben!