Tavaly Romániában átlagosan napi 19 tűzesetet regisztráltak, ezek többsége pedig vidéken történt. A fűtőberendezések hibás használata, az aragázpalack nem megfelelő kihasználása, az elektromos berendezések túlterhelése nagyon súlyos következményekkel járhat.
Épp emiatt fogalmaztak meg a tűzoltók pár hasznos tanácsot, melyek megfogadásával nagyban csökkenthető a tűzesetek kockázata. Az ISU első sorban arra hívja fel a figyelmet, hogy ne használjunk hibás, improvizált, tüzelőanyaggal túlterhelt vagy felügyelet nélkül hagyott kályhát és egyéb fűtőeszközt, valamint ne gyújtsunk tüzet gyúlékony folyadékkal; ne tároljunk gyúlékony anyagokat a hőközpont helyiségében, vagy az alagsorban; ellenőrizzük rendszeresen a füstelvezető kéményeket, szükség esetén javíttassuk meg azokat, hőszigeteljük és rendszeresen tisztítsuk; ne tároljunk gázpalackokat hőforrások közelében; ne használjunk nyílt lángot a palack, a tömítések, a nyomásszabályozók vagy a gáztömlő/vezeték tömítettségének ellenőrzésére, az ellenőrzést csak szappanos vizes emulzióval végezzük; ne melegítsük a gázpalackokat lánggal, és ne használjuk őket ledöntve, fejjel lefelé fordítva; ne hagyjunk ételt a gáztűzhelyen felügyelet nélkül.
Ami pedig talán a legfontosabb, fordítsunk fokozott figyelmet szüleinkre, nagyszüleinkre, de más sérülékeny kategóriákra is, akik ebben az alacsony hőmérsékletű időszakban jobban igénylik a törődésünket, figyelmünket.
Hírszerkesztő