Európa Liga: Előnyben a spanyolok

2016.04.29 - 08:03

A labdarúgó Európa Liga elődöntőjének első felvonásán a Villarreal otthon nyert, a hajrában szerzett góllal minimális különbséggel győzte le a Liverpoolt, míg a másik ágon a Sevilla a Sahtar Donyeck otthonában ikszelt és tartotta életben a címvédési álmait.

A spanyol-angol csata első negyvenöt perce óriási küzdelmet, de meglehetősen alacsony színvonalú játékot hozott. A kaput csupán egy-egy lövés találta el mindkét oldalon. De a második játékrész egy Villarreal-kapufával indult, Bakambu fejelt kiszorított pozícióból a keretre. Viszont ezután is leült a meccs. Egészen a 87. percig, amikor jelentősen felpörögtek az események: előbb Mignolet-nek kellett hatalmasat védenie Bakambu óriási helyzeténél, majd a kontrából támadó Alberto Moreno hagyott ki túloldalt hatalmas ziccert. Slusszpoénként a hosszabbítás második percében remek támadás végén Suárez középre játszott, Adrián López pedig belőtte a ziccert (1–0).

Ukrajnában a Sahtar – Sevilla meccs is lendületesen kezdődött, csakhogy itt gól is született: Vitolo egy gyors támadás végén kihasználta, hogy az ukrán védelem kissé lassan vette fel a mérkőzés ritmusát (0–1). De erre még a félidő derekán válaszolt Marlos, nem kevésbé látványos találattal (1–1), majd a brazil szélső beadását az ötösről Tarasz Sztepanenko tanítani való mozdulattal fejelte a léc alá, hatalmas erővel (2–1). A második félidő hajrájában viszont egyenlíteni tudott a spanyol alakulat, igaz, ehhez kellett Facundo Ferreyra teljesen felesleges szabálytalansága a saját 16-osán belül: a visszafutó támadó elhúzta Vitolo lábát az alapvonal közelében, a bíró pedig 11-est ítélt, amelyet Kevin Gameiro magabiztosan értékesített (2–2). A Sevilla ötször játszott ukrán csapatok ellen, még soha nem kapott ki. A hatodik találkozója pedig újabb EL-döntőt hozhat az andalúziai csapatnak, sorozatban a harmadikat.

Európa Liga, elődöntő, 1. mérkőzés

Villarreal – Liverpool 1–0 (Adrián López 90+2.)

Sahtar Donyeck – Sevilla 2–2 (Marlos 23., Sztepanenko 36., illetve Vitolo 6., Gameiro 82. – 11-esből).